На аукціоні у Саудівській Аравії продали молодого сокола за 650 тисяч саудівських ріалів (173 тисячі доларів). Це найвища у світі ціна за цей вид птахів та за всю історію аукціону.

Про це у Facebook повідомляє Saudi Falcon Club, який організовує аукціони із птахами. 

Зазначається, що цей сокіл коштував так дорого через свою унікальність та дефіцит. Він важить 1,1 кілограма, виловили його у дикій природі на північному сході Саудівської Аравії. Проданий сокіл належить до виду шахінів, їх ще називають рудоголовими сапсанами. 

Полювання на соколів є важливою частиною культурної спадщини країн Аравійського півострова, яка вже існує декілька тисяч років. Однак на міжнародному рівні полювання на соколів заборонено, оскільки вони перебувають під загрозою зникнення. 

Контрабанда птахів

На початку 2017 року на сервісі Reddit стала популярною фотографія, на якій зображено, як 80 соколів перебувають у салоні літака, який прямував із Пакистану до Саудівської Аравії. 

За словами турецького бізнесмена Ахмета Ясара, якого цитувало BBC, авіакомпанії на Близькому Сході досить часто перевозять птахів для подальшого мисливства. У цьому випадку кожен сокіл, за оцінками, коштує приблизно 8 тисяч доларів. Він додав, що соколів тоді мали використовувати для полювання на гусей.

Однак пізніше співробітники Організації протидії контрабанді пакистанської митниці дізналися про контрабанду птахів і заарештували двох чоловіків.

Поділитись: