На норвезькому арктичному архіпелазі Шпіцберген, розташованому за 1300 кілометрів від Північного полюса, зафіксували найвищу за всю історію метеорологічних спостережень температуру.

Про це повідомляє AFP з посиланням на дані Норвезького метеорологічного інституту.

Увечері 25 липня на Шпіцбергені зафіксували температуру у 21,7 градуса Цельсія — це на 0,5 градуса більше за попередній рекордний показник, виявлений ще в 1979 році.

Причиною зростання температури в архіпелазі назвали теплову хвилю. Через неї протягом двох днів до встановлення рекорду температура перевищувала 21 градус. Зазвичай у цей період вона не перевищує восьми градусів.

За оцінками авторів звіту «Клімат Шпіцбергена в 2100 році», середня температура в архіпелазі до кінця століття зросте на 7-10 градусів. Причиною цьому називають зростання викидів парникових газів в атмосферу.

За 1971-2017 роки температура на Шпіцбергені вже піднялася на 3-5 градусів, зокрема в зимовий період, відзначається у звіті, який цитує AFP.

  • У червні у сибірському місті Верхоянськ, яке вважається одним із найбільш холодних місць на Землі, зафіксували температуру в 38 градусів тепла. Це рекордний показник для Верхоянська — міста, розташованого за полярним колом.
  • У травні 2020 року у світі була найвища середня температура за весь час спостережень. Цьогоріч він був на 0,63°C теплішим за середній показник між 1981 та 2010 роками.
Поділитись: