У місті Кетен на сході ФРН відбулися демонстрації через смерть 22-річного чоловіка після конфлікту з групою афганців. Місцева влада закликала не допустити у місті «другого Хемніца».

У місті Кетен на сході ФРН відбулися демонстрації через смерть 22-річного чоловіка після конфлікту з групою афганців. Місцева влада закликала не допустити у місті «другого Хемніца».

Про це повідомляє DW.

Зазначається, що 22-річний чоловік втрутився у суперечку жінки з трьома афганцями, які намагалася з’ясувати, від кого з них вона завагітніла.

Після смерті чоловіка поліція затримала двох афганців, одного з них підозрюють у завданні тяжких тілесних ушкоджень, іншого — в завданні травм, що спричинили смерть. Проте після розтину було встановлено, що чоловік помер через серцевий напад, причиною якого не були завдані травми.

Через смерть чоловіка близько 500 людей влаштували траурний марш. Водночас прихильники Лівої партії провели акцію проти ксенофобії, яка зібрала 50 людей.

Міністр внутрішніх справ землі Саксонія-Анхальт Хольгер Шталькнехт закликав громадян бути «розсудливими». Він пообіцяв, що правова держава задіє усі засоби, аби розслідувати цю справу.

Прем’єр-міністр регіону Райнер Хазелофф заявив про необхідність «давати відсіч усім спробам зробити з Кетена другий Хемніц».

Нагадаємо, 27 серпня у німецькому місті Хемніц відбулися масові акції протесту, поліція повідомила про двох поранених.

У мітингу взяли участь понад дві тисячі людей. Відбулися демонстрації як прихильників правих поглядів, так і їхніх противників. 

Поліція затримала 300 учасників демонстрацій.

Акції протесту почалися після вбивства мігрантами 35-річного німця, яке сталося 26 серпня, а також через дії праворадикалів наступного дня. Зокрема в інтернеті поширили відео з нібито нападами праворадикалів на людей.

У зв'язку з убивством суд видав ордери на арешт 22-річного іракця і 23-річного сирійця, яких підозрюють у тому, що в ніч на 26 серпня вони завдали німцю кількох поранень після словесної перепалки. Чоловік помер від травм у лікарні.  Ще двоє чоловіків отримали важкі травми. 

Прем'єр Саксонії Міхаель Кречмер 5 вересня заявив, що ситуація з протестами «переоцінена» й інформація про переслідування людей іноземної зовнішності не відповідає дійсності.

Канцлерка Німеччини Ангела Меркель негативно відреагувала на його заяву, сказавши, що «кадри з Хемніца ясно показують ненависть та упередження до невинних людей».

Голова контррозвідки Німеччини Ганс-Георг Маассен 7 вересня заявив, що не погоджується з точкою зору канцлерки: «Я поділяю скептицизм щодо повідомлень про переслідування людей правими екстремістами в Хемніці».

Він додав, що відео з нападами на мігрантів у Хемніці може бути умисною дезінформацією. За його словами, доказів переслідування мігрантів у Хемніці немає.

Поділитись: