На стадіоні у Львові з 29 травня запрацює перший в Україні центр вакцинації. Кому робитимуть щеплення?

На стадіоні у Львові з 29 травня запрацює перший в Україні центр вакцинації населення (ЦВН). Там зможуть отримати щеплення мешканці області, які записалися на вакцинацію через додаток «Дія».
Про це повідомив голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький.
Центр створять на базі стадіону «Арена Львів», щоб пришвидшити темпи вакцинації. Голова ОДА каже, що так хочуть забезпечити стійку здатність проводити щеплення зараз і в майбутньому.
Центр матиме все необхідне обладнання та засоби для проведення вакцинації й запобігання поширенню COVID-19, переконує Козицький. Його оснастять холодильниками для вакцин і комп’ютерами. Центр охоронятимуть.
У ЦВН працюватимуть лікарі, вакцинатори, реєстратори, медперсонал та експерти для роз’яснювально-консультативної роботи. Також будуть люди, які окремо відповідатимуть за зони медичного спостереження, дотримання протиепідемічних заходів, чергуватиме бригада екстреної (швидкої) медичної допомоги.
Відповідно до нормативно-правових документів, ЦВН є тимчасовими пунктами щеплень із можливістю зберігати там вакцини впродовж 24 годин.
Що передувало?
У квітні в МОЗ повідомляли, що у червні-липні в містах-мільйонниках можуть з'явитися спеціальні вакцинальні центри для щеплення проти коронавірусу. У цей період Україна очікує збільшення постачання вакцин. Тільки за такої умови ці центри зможуть себе виправдати, зізнавались у МОЗ.
25 травня міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко на онлайн-нараді обговорив з головою ОДА Львівщини відкриття першого центру вакцинації населення — саме у Львові. Тоді вирішили у стислі терміни продумати, як це зробити.
Про темпи вакцинації
Загалом в Україні зробили 1 099 713 щеплень. Першу з двох доз отримали 992 189 людей, а завершили вакцинацію, тобто отримали дві дози, 107 524 людини.
Кампанія з вакцинації триває в нас із 24 лютого. Щеплення роблять чотирма препаратами: CoviShield (та сама вакцина Oxford/AstraZeneca, яку виготовляють в Індії), AstraZeneca, яку виготовляють у Південній Кореї, CoronaVac та Pfizer.
За Національним планом вакцинації проти коронавірусу, у травні в Україні мали б зробити щонайменше 5,6 млн щеплень. Для цього щодня потрібно вакцинувати приблизно 182 тисячі людей — поки таких темпів не досягли.
- Поділитися: