Перше тюленя виду Уедделла, яке народилося на станції «Академік Вернадський»
Фото:

Facebook/Національний антарктичний науковий центр

Вчора, 14 вересня, на острові Галіндез в Антарктиці, де розташована станція «Академік Вернадський», народилося перше тюленя виду Уедделла. Це дівчинка, яка поки налякана та тримається матері.

Про це повідомляє Національний антарктичний науковий центр.

Вони пропонують українцям разом придумати ім’я для цієї дівчинки — для цього треба залишати коментарі під постом.

Більше про тюленів

Полярники розповіли, що вагітність у самок тюленів Уедделла триває 10 місяців. Народження малят відбувається прямо на льоду. Кожна самка приносить по одному малюку.

Новонароджені тюленята зазвичай важать 25-30 кг, а в довжину — до 1,3 м, а коли стануть дорослими, мають важити близько 400 кг.

Мати вигодовує малюка протягом 7 тижнів. Коли годування закінчується, молоді особини відправляються в воду і починають самостійне життя. А живуть ці тюлені відносно довго — 20 років.

Українська станція в Антарктиді

«Академік Вернадський» — це єдина українська антарктична станція, розташована на мисі Марина острова Галіндез за 7 км від західного узбережжя Антарктичного півострова. Вона працює постійно і є метеорологічною та географічною обсерваторією.

Головне призначення станції — проведення наукових досліджень в Антарктиді. Для виконання цього завдання підпорядкували всю життєдіяльність станції та Національного антарктичного наукового центру.

Створили цю станцію як наукову базу «Фарадей» Великої Британії, у 1996 році королівство передало її Україні.

Поділитись: