На «UA: Суспільне мовлення» озвучили офіційну позицію щодо обшуків в офісі та помешканнях голови правління ПАТ «НСТУ» Зураба Аласанії та кількох директорів департаментів телерадіокомпанії, які проводило Державне бюро розслідувань.

Відповідний коментар оприлюднений на сторінці «Суспільного» у Facebook.

«ДБР здійснюють слідчі дії, оскільки вважають, що в працівників Суспільного можуть бути знайдені документи чи флешки, які є речовими доказами в кримінальному провадженні щодо можливих протиправних дій службових осіб ПАТ «НСТУ», а саме зловживання службовим становищем із метою одержання неправомірної вигоди для себе чи інших фізичних або юридичних осіб», — йдеться в повідомленні.

Зокрема, йдеться про закупівлю у 2017 році для телерадіокомпанії аудіовізуального обладнання. Також в ухвалі суду згадують про земельну ділянку, що є в складі статутного капіталу телерадіокомпанії, та діяльність благодійного фонду «Підтримки створення та розвитку суспільного телебачення і радіомовлення в Україні».

«Як пов’язані ці три факти — важко навіть уявити. Так само невідомо, про які саме порушення закупівлі йде мова, оскільки в ухвалі про це нічого не зазначено», — заявили у «НСТУ».

На «Суспільному» наголошують, що всі закупівлі в телерадіокомпанії відбуваються через систему Prozzoro.

«Вся інформація щодо всіх закупівель відкрита, договори на закупівлі публікуються, всю інформацію можна знайти на сайті системи, а вся закуплена техніка — наявна й перебуває в студіях компанії, де обшук навіть не відбувався», — йдеться в повідомленні.

Щодо земельної ділянки, у «НСТУ» повідомили, що «керівництво телерадіокомпанії раніше виявило незаконні дії державного реєстратора, який зареєстрував на території компанії право власності нерухомого майна за сторонньою юридичною особою». «Працівники Суспільного самостійно звернулися щодо виявленого порушення до правоохоронних органів, аби врегулювати ситуацію й виправити наслідки порушень з боку державного реєстратора. Тоді допомоги у вирішенні цієї ситуації від правоохоронних органів ми так і не отримали», — зазначає «Суспільне».

У телерадіокомпанії також припускають, що обшуки в благодійному фонді «Підтримки створення та розвитку суспільного телебачення і радіомовлення в Україні», що є окремою юридичною особою, не використовує державних коштів та взаємодіє лише з донорами, можуть бути спробою позбавити «Суспільне» фінансової підтримки.

У «НСТУ» вбачають в таких діях правоохоронців спробу залякування працівників.

«Згадані факти ми можемо розцінити тільки як спробу залякати керівників єдиної незалежної медіакомпанії нашої країни, що не належить жодній політичній чи бізнес-групі, не обслуговує інтереси політиків чи олігархів», — наголосили в телерадіокомпанії.

Нагадаємо, 30 серня у ДБР повідомили про обшуки в офісі «Суспільного» у межах провадження щодо можливо зловживання службовим становищем задля одержання хабаря.

У ДБР наголосили, обшуки проводяться з дотриманням всіх вимог Кримінального процесуального кодексу України та жодним чином не перешкоджають роботі телерадіокомпанії.

Водночас у «Суспільному» повідомили, що люди, які прийшли в офіс, не представилися та не пред’явили ухвали суду з дозволом на проведення слідчих дій.

Пізніше стало відомо, що співробітники ДБР прийшли з обшуками не лише в офіс «Суспільного телебачення», а й у помешкання голови правління Зураба Аласанії та інших працівників.

Поділитись: