Під час випускного параду у військовому училищі в єменському місті Ед-Даля стався вибух. Повідомляється про щонайменше сімох загиблих. Напад пов’язують з угрупованням хуситів, яких підтримує Іран.

Як повідомляє Al-Jazeera з посиланням на єменські Сили поясу безпеки, в колону військовослужбовців, які брали участь у параді з нагоди завершення навчання, влучила ракета. Кількість загиблих ще уточнюється, повідомляється також про вісьмох поранених.

Поки що ніхто не взяв на себе відповідальність за напад, утім пресцентр Сил поясу безпеки Ємену вже повідомив, що ракету запустили хусити.

Сили поясу безпеки Ємену є елітним військовим спецпідрозділом так званої Південної перехідної ради — сепаратного уряду на півдні країни, який підтримується Об’єднаними Арабськими Еміратами.

Місто Ед-Даля контролює Південна перехідна рада. Воно є одним із ключових населених пунктів на шляху, який з’єднує офіційну столицю Ємену — Сану (її контролюють повстанці-хусити) з Аденом (там нині базується міжнародно визнаний уряд президента країни Абд Раббо Мансуру Гаді)

Раніше хуситів називали причетними до нападу на два нафтопереробних заводи компанії Aramco, який стався 14 вересня.

З 2015 року в Ємені триває громадянська війна. Уряд президента Ємену Абд Раббо Мансура Гаді, який базується в Адені, контролює схід, центральний захід і частину південного заходу країни. Вища політична рада, яку сформували збройні угруповання шиїтів — хусити, базується в офіційній столиці країни Сані і контролює більшу частину заходу.

Крім того, на півдні Ємену діє сепаратний уряд — Південна перехідна рада, який підтримують Об’єднані Арабські Емірати, а частину центральних територій контролюють терористичні угруповання — «Ісламська держава» та «Аль-Каїда».

Офіційно визнаним вважається уряд Гаді, який наприкінці 2014 року повалили повстанці-хусити. У 2015 році Саудівська Аравія очолила коаліцію з дев’яти країн і здійснила військову інтервенцію в Ємен, оголосивши її метою боротьбу з хуситами і відновлення уряду Гаді. Саудівські та західні лідери підозрюють Іран у підтримці хуситів, але Тегеран це заперечує.

Поділитись: