ENRU

На Вінниччині вибухи можуть лунати ще 3-4 дні — Міноборони

У Калинівці Вінницької області вибухи на складах боєприпасів можуть лунати ще упродовж 3-4 днів.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства оборони.

«Станом на вечір 28 вересня вибухи на військовому арсеналі поблизу Калинівки практично припинилися, але поодинокі детонації боєприпасів виникають на технічній території. Їх спричинює перепад температур, оскільки на територію де була пожежа, авіацією скидається вода», — йдеться у повідомленні.

За словами начальника озброєння Збройних сил України  Миколи Шевцова зараз на території працюють гусеничні пожежні машини, машини розгородження, залучено 7 пожежних танків. Вони чергують безпосередньо в зоні ліквідації.

Він також додав, що більшість майна та боєприпасів, які зберігались на арсеналі, врятовані.

Увечері 26 вересня, близько 22:00, у місті Калинівка за 20 кілометрів від Вінниці сталися вибухи на складах із боєприпасами та зброєю.  

Вибухи почалися на складах 48 арсеналу військової частини А1119. Міністр оборони України Степан Полторак заявив, що на складах у Калинівці перебувало 83 тисячі тонн боєприпасів, з них лише 68 тон були готовими до застосування. 

Мешканців Калинівки і прилеглих сіл евакуювали. За даними МВС, евакуйовано понад 30 тисяч людей. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зарево в небі, пожежі та евакуація: очевидці про вибухи боєприпасів під Вінницею. За попередніми даними, внаслідок вибухів поранено двоє людей.

28 вересня усі евакуйовані повернулися додому.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram