На виставу Білоруського Вільного театру про політв’язнів Burning Doors можна придбати квиток для родичів політв'язнів та волонтерів.

До показу вистави в Києві 6-7 листопада підготували акцію «Підвісь квиток», яка дозволить купити квиток для родичів політв'язнів та волонтерів, які допомагають армії, переселенцям.

Прибуток від продажу квитків передадуть сім’ям політв’язнів.

Організаторка глобальної акції SaveOlegSentsov, правозахисниця Олександра Матвійчук зазначила, що знайти благодійну акцію можна на сторінці показу Burning Doors та на сторінці кампанії за звільнення українського режисера, політв'язня Олега Сенцова.

«Є багато людей не лише в Україні, а й закордоном, які підтримують політв'язнів. З тих чи інших причин вони не можуть приїхати на виставу в Київ,але хотіли б якось долучитися. Тож ми разом придумали таку акцію. На сторінках SaveOlegSentsov і на сторінці івенту «Burning Doors» буде посилання на захід благодійної акції. Там можна знайти квитки, які можна «підвісити», — розповіла Матвійчук.

Режисер Білоруського Вільного театру Микола Халезін зазначив, що в Україні вони з виставою Burning Doors вперше.

«Ми були в багатьох країнах з цією виставою, а в Україні вперше. Все почалося з того,що ми взагалі не планували робити виставу. Один із британських театрів попросив нас зробити п'єсу про те,що відбувається в Україні. Ми подумали, що простіше всього це розказати через історію трьох творчих людей. Ми взяли історії трьох художників,аби показати відносини держави та мистецтва. В історії Альохіної ми показуємо як влада давить на особистість художника. На творчість влада давить у історії Павленського. В історії про Сенцова-як влада давить на тіло художника», — розповів режисер Білоруського Вільного театру Микола Халезін.

У виставі саму себе грає учасниця гурту Pussy Riot Марія Альохіна.

«Реакція скрізь однакова — спочатку овації, а коли люди виходять після вистави, то пишуть листівки Сенцову. У Росії реакція одна — не помічати цього. Хоча вони про все знають. Були спроби не випустити Альохіну з Росії, аби не дати їй зіграти у виставі», — зазначив Халезін.

У лютому 2018 Марія Альохіна разом з учасникаси Pussy Riot Ольгою Борисовою та Олександром Софєєвим побували у Криму, за що потрапили до бази сайту «Миротворець». Тоді Альохіна провела в Сімферополі одиночну акцію пікет на підтримку Олега Сенцова.

Білоруський Вільний Театр — це незалежна трупа театральних акторів, що не має власної сцени чи адреси. Репетиції та виступи часто проходять в закритому форматі в особистих квартирах через небезпеку політичного тиску та переслідувань.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вистава «Burning Doors»: як гурт «Бумбокс» і театр об’єдналися на підтримку Олега Сенцова. 

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile