На адмінкордоні Дніпропетровської та Донецької областей людям робили нібито експрес-тести на коронавірус, хоча зробити тест у таких умовах неможливо.

Про це 30 березня на брифінгу у Краматорську повідомив начальник відділу стратегічного розвитку охорони здоровʼя департаменту охорони здоров'я Донецької ОДА Олександр Педенко.

«Сьогодні я отримав інформацію, що на одному з пунктів вʼїзду в Донецьку область з Дніпропетровської людям пропонували здати швидкий тест — брали краплю крові і потім фотографували негативний тест зі сторінкою паспорта і казали: Ви здорові, можете їхати. Люди вʼїхали, вважали себе здоровими — показували, що у них є цей негативний тест», — сказав Педенко.

За його словами, для тесту необхідна сироватка крові — для цього береться кров з вени, яка центрифугується, і лише тоді робиться тест. Відповідно, зробити експрес-тест на COVID-19 просто на вулиці неможливо.

«Я не знаю, хто робив ці тести людям. Мені подзвонили з лабораторного центру Великоновосілківського району Донецької області та сказали, що приїжджають люди з-за кордону та показують у телефоні фотографію їхнього паспорта та швидкого тесту, який показує, що вони здорові. Я просив, щоб мені дали фотографію цього тесту з паспортом, але мені сказали, що це персональні дані, і її мені не можуть надати», — сказав Педенко у коментарі hromadske

Нагадаємо, в Україні створили понад 500 мобільних бригад для проведення тестів на коронавірус.

Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику!

За останніми даними МОЗ, в Україні зафіксували 480 випадків інфікування коронавірусом, із них 11 людей померли. Ще 6 пацієнтів одужали.

Поділитись: