На Японію обрушився потужний тайфун «Хагібіс», який приніс сильні зливи та паводки. Влада закликала мільйони жителів країни до евакуації.

За прогнозами метоорологів «Хагібіс» може стати найпотужнішим тайфуном у Японії з 1958 року. Тоді тайфун «Іда» забрав життя понад 1,2 тисячі людей.

За даними місцевих ЗМІ, внаслідок негоди загинула щонайменше одна людина — чоловіка віком близько 50 років знайшли у перекинутому автомобілі у місті Ітіхара, на схід від Токіо.

Там тайфун знищив будинок та пошкодив щонайменше дев’ять інших. Відомо також, що п’ятеро людей у цьому регіоні дістали небезпечні для життя травми.

Унаслідок стихії без світла залишилися 45 тисяч будинків. Негода також спричинила проблеми з залізничним і авіасполученням. Так, у країні скасували понад 1660 авіарейсів та зупинено рух багатьох потягів у східній та центральній частинах країни.

Через тайфун у Токіо закриті більшість магазинів, ресторанів і аптек, включаючи цілодобові. Повністю припинили роботу два столичні аеропорти — Ханеда і Наріта. 

Тайфун «Хагібіс» зараз рухається у напрямку японської столиці. Метеорологи прогнозують рекордні опади та загрозу виникнення зсувів і розливів річок. Швидкість вітру зараз сягає 162 кілометрів на годину з поривами швидкістю 216 кілометрів на годину.

Департамент консульської служби Міністерства закордонних справ України рекомендує українцям, у разі потрапляння в надзвичайні ситуації в Японії, звертатися на «гарячу лінію» Посольства України в Японії за телефоном +81-90-1775-4206, адреса електронної пошти: [email protected], або на цілодобову «гарячу лінію» МЗС України: +38(044)2381657, адреса електронної пошти: [email protected]

Поділитись: