На захоплені Росією бурові установки «Чорноморнафтогазу» накладено арешт
Печерський районний суд Києва наклав арешт на бурові установки «Петро Годованець» та «Україна», що належать «Чорноморнафтогазу» (100% акцій належать НАК «Нафтогаз України»), які після анексії Криму присвоїла собі РФ.
Як зазначається в опублікованому Єдиним державним реєстром судових рішень документі, арешт накладений 23 грудня 2015 року за клопотанням Генеральної прокуратури.
Установки арештовані, бо можуть бути знаряддям злочину в рамках кримінального провадження від 1 квітня 2014 року про підозру у зловживанні посадовцями Міненергетики та вугільної промисловості, НАК «Нафтогаз України» і «Чорноморнафтогаз» при їхніх закупівлях.
Держприкордонслужба 15 грудня з'ясувала, що дві самопідйомні бурові установки «Петро Годованець» та «Україна», незаконно захоплені у 2014 році РФ під час анексії Криму, переміщені із зони Одеського газового родовища ближче до півострова Крим. Місце їхнього розташування уточнюється.
Прикордонна служба ФСБ Росії підвела сторожовий корабель «Аметист» до бурових установок «Чорноморнафтогазу».
В анексованій компанії «Чорноморнафтогаз» заявляли, що переміщення двох бурових платформ із території Одеського газового родовища до берегів Криму здійснили наприкінці листопада у зв'язку з підвищеною загрозою.
МЗС України розцінює переміщення бурових установок «Петро Годованець» та «Україна» і нафтовидобувної платформи «Таврида» в Чорному морі як розкрадання майна та природних ресурсів.
Бурові установки та інше майно української державної компанії «Чорноморнафтогаз» захопили 2014 року під час анексії Криму Росією. Таким чином «Нафтогаз України» втратив контроль над цим кримським підприємством і заявив, що буде судитися з Росією за кримські активи.
/ фото «Чорноморнафтогазу», бурова установка «Петро Годованець», 2013 рік
- Поділитися: