Служба безпеки України заявила, що на закритій шахті «Гірник» у Донецькій області за пів року незаконно видобули майже на 2,5 тисячі тонни вугілля.

Про це передає пресслужба Служби безпеки України.

«Шестеро осіб з Києва, Покровська і тимчасово окупованого Єнакієвого організували протиправний видобуток корисних копалин на території закритої шахти «Гірник». Вибірка вугілля на підпільному підприємстві відбувалася цілодобово у дві зміни без дотримання жодних правил безпеки. Працювало понад 30 гірників», — йдеться у повідомленні.

Як повідомляють у службі, вугілля легалізували двома способами. Підозрювані використовували підроблену документацію одного з вугільних підприємств регіону, а також через проведення фіктивних фінансово-господарських операцій.

Вугілля збували до установ і закладів Дніпропетровської, Запорізької та низки західних областей.

Зазначається, що видобуток вугілля завдав державі збитки на понад 8 мільйонів гривень.

Наразі вирішується питання щодо повідомлення про підозру за ч. 2 ст. 240 (порушення правил охорони або використання надр), ч. 1 ст. 272 (порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою) та ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем) Кримінального кодексу України.

Поділитись: