Президент України Володимир Зеленський заявив, що Україна купує та використовує вугілля, яке видобувають на шахтах на тимчасово окупованій території Донецької та Луганської областей.

Про це Зеленський повідомив під час візиту до Золотого у розмові з ветеранами, які перебувають там.

«Стільки, скільки ми за вугілля (з непідконтрольних територій — ред.) платимо, через те, що у нас блокада, — ці продукти (які завозяться контрабандою — ред.), які кудись возяться, — просто нуль», — повідомив Зеленський.

Він зазначив, що вугілля з окупованих територій Донбасу завозиться до України та використовується на українських теплоелектростанціях за допомогою різноманітних схем: «Роттердам+» (до запровадження ринку електроенергії), через Росію (до того, як там запровадили обмеження на експорт вугілля до України) та через Білорусь.

Водночас надходження від продажу вугілля до України є вагомою складовою доходів «влади» непідконтрольних територій.

Нагадаємо, що Україна офіційно припинила будь-яку торгівлю з тимчасово непідконтрольними районами Донецької та Луганської областей у 2017 році. До цього з 26 грудня 2016 року блокада Донбасу здійснювалась у формі громадської акції. Блокада передбачає припинення руху вантажів через лінію розмежування на Донбасі, зокрема вугілля та продуктів харчування. Через це вугілля з Донбасу частково почало постачатися до України через Росію.

Нагадаємо, що у річній звітності Держстату Білорусі журналісти виявили, що обсяги постачання кам’яного вугілля до України за рік зросли у 800 разів, а антрациту — у 307 разів. При цьому, у Білорусі немає покладів ані кам’яного вугілля, ані антрациту. В українському уряді заперечували, що окуповані райони Донбасу торгують вугіллям через Білорусь.

Окрім України, найбільше Білорусь продавала кам’яного вугілля у країни СНД та до Литви. Антрацит Білорусь найбільше продавала до СНД та країн ЄС, зокрема до Польщі.

Раніше голова «ДТЕК» Ахметова повідомляв, що бойовики продали близько 2 мільйонів тонн вугілля до країн ЄС через Росію.

Поділитись: