На Запоріжжі підлітки, ймовірно, знущалися з однолітка. Поліція розслідує катування, розбій і сексуальне насильство

У селищі міського типу Кушугум Запорізької області 15 січня декілька підлітків запросили свого колишнього однокласника додому, а коли той прийшов — почали всіляко знущатися з нього. Поліція викрила шістьох неповнолітніх, які, ймовірно, причетні до порушень. Двох уже затримали.

Про це повідомили в поліції Запорізької області.

Рідні спершу шукали 14-річного підлітка самостійно, бо хлопця вже кілька годин не було вдома, а його мобільний був вимкнений. Близько 18:00 матір дізналась адресу будинку, де її сина бачили того дня. Тоді вона звернулася до поліції.

Правоохоронці попередньо встановили, що 15 січня група неповнолітніх від 12 до 15 років запросила свого колишнього однокласника до будинку одного з них. Там вони, за даними поліції, били, принижували хлопця та всіляко знущалися з нього.

Поліція встановила особи 6 імовірних причетних. Правоохоронці доставили їх до відділку та опитали в присутності батьків. Двох 15-річних учнів місцевого закладу освіти затримали.

Як пише «Укрінформ», постраждалого 15 січня доставили до Запорізької обласної дитячої лікарні. За словами директора медзакладу Юрія Борзенка, наразі хлопець перебуває у стані середньої важкості — пошкоджень кісток немає, проте є два опіки округлої форми на передпліччі та плечі (імовірно, від цигарок) і кілька саден.

Яким може бути покарання?

Слідчі спершу відкрили кримінальне провадження за статтею про катування за попередньою змовою осіб. Проте правоохоронці кажуть, що з'ясували нові обставини, тож відкрили кримінальні провадження про розбій за попередньою змовою осіб та сексуальне насильство, вчинене групою осіб або щодо неповнолітнього.

Найсуворіша санкція за цими статтями передбачає позбавлення волі до 10 років з конфіскацією майна. Слідчі готуються до оголошення підозри та обрання судом запобіжних заходів.

Що робити батькам дитини, яку цькують у школі?

Міністерство юстиції радить подати керівнику закладу заяву про випадки цькування щодо вашої дитини. Також треба пояснити дитині, до кого вона може звернутися по допомогу в разі цькування (вчителі, керівництво школи, психолог, старші учні, батьки інших дітей, охорона).

Якщо вирішити ситуацію з цькуванням на рівні школи не вдається, потрібно звернутися у поліцію.

Якщо вам необхідна правова допомога, зверніться до Єдиного контакт-центру безоплатної правової допомоги за номером 0 800 213 103. У Мін'юсті нагадують, що діти мають право безоплатно отримати послуги адвоката.

Якщо дитині необхідна психологічна допомога, зверніться на Національну дитячу гарячу лінію для дітей та батьків із питань захисту прав дітей за номером 116-111.