На Запорізькій АЕС відключився один з енергоблоків унаслідок обстрілів окупантів

російські війська зранку 1 вересня обстріляли Енергодар та майданчик Запорізької атомної електростанції. Внаслідок цього спрацював аварійний захист і відключився робочий 5—й енергоблок.

Як повідомляє українська розвідка, окупанти обстріляли житлові квартали Енергодара з ударних вертольотів К-52. А по майданчику Запорізької АЕС вдарили з мінометів.

Внаслідок обстрілу на станції спрацював аварійний захист і відключився 5-й енергоблок. 6-й енергоблок продовжує працювати в енергосистемі України та на власні потреби ЗАЕС, повідомляє «Енергоатом». Своєю чергою окупанти кажуть, що відключили 5-й енергоблок через обстріли.

Крім того, обстрілом пошкодили лінію резервного живлення власних потреб станції 330 кВ. У перехідному режимі сталося знеструмлення неробочого енергоблока №2 із запуском дизель-генераторів.

Український персонал працює над тим, щоб ліквідувати пошкодження.


Провокації росіян

Обстріли Запорізької АЕС та Енергодара відбулися якраз у день, коли на станцію має прибути місія МАГАТЕ. Окупанти усіляко намагаються зірвати візит делегації: спершу відмовилися робити для інспекторів спецперепустки для перетину російських пунктів пропуску, а потім обстрілювали з артилерії заздалегідь погоджений маршрут поїздки, повідомив очільник Запорізької ОВА.

Напередодні окупанти дорікали, що делегація сама вибрала такий маршрут до Запорізької області: а «швидко й без перепон» інспектори могли б доїхати, якби діставалися через територію росії. У всіх провокаціях окупанти звинувачують Збройні сили України. Крім того, росіяни повідомляли про нібито знищення «українського десанту», який висадився в окупованому Енергодарі.


Місія МАГАТЕ

Візит місії МАГАТЕ узгоджувався тижнями на тлі регулярних обстрілів території біля ЗАЕС. Умовою України було те, що делегація має їхати через вільну територію України, натомість окупанти наполягали на проїзді з території рф. Врешті, інспектори спершу відвідали Київ та вирушили до тимчасово окупованої частини Запорізької області.

Місія має сфокусуватися на трьох завданнях: фізичному захисті, ядерній безпеці та гарантіях нерозповсюдження ядерних матеріалів. Гендиректор МАГАТЕ та очільник делегації Рафаель Гроссі не відмовляється від плану відвідати станцію та її працівників, попри збільшення військової активності.

Міністр енергетики Герман Галущенко вважає, що російська сторона, вдаючись до маніпуляцій, може не допустити місію МАГАТЕ до ключових об’єктів, які потрібно оглянути на території окупованої ЗАЕС.