Життя

На Житомирщині священикам, які перейшли до ПЦУ, погрожують в УПЦ МП — єпархія

Житомирська єпархія ПЦУ
Життя/На Житомирщині священикам, які перейшли до ПЦУ, погрожують в УПЦ МП — єпархія
Зберегти
Вигляд
У Житомирській області на священиків, які перейшли до Православної церкви України, тисне митрополит УПЦ Московського патріархату (УПЦ МП). Про це йдеться у заяві Житомирської єпархії ПЦУ.

«На священиків, які перейшли в Православну Церкву України, чиниться тиск ієрархом Російської Церкви в Україні (УПЦ МП, ред.) митрополитом Овруцьким і Коростенським Віссаріоном. Він розсилає духовенству смс-повідомлення з погрозами та закликами до покаяння», — йдеться у повідомленні.

Також Віссаріон попереджає, що в громади, які перейшли від нього, будуть прибувати російські священики та люди, які «можуть допомогти покаятись».

Зокрема, про такі погрози повідомив ієрей Владислав Сєнік, котрий нещодавно перейшов до ПЦУ.

Повідомляється, що від «діяльності» Віссаріона уже постраждали села Гранітне, Маклаївка та Федорівка Малинського району.

Наголошується, що подібний такий же тиск чиниться і в інших районах Житомирської області.

   

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Главою нової Православної церкви в Україні обрали Епіфанія: хто він

Нагадаємо, 15 грудня 2018 року на Об'єднавчому соборі в Києві створили Православну церкву України. Предстоятелем Української помісної православної церкви обрали митрополита Переяславського та Білоцерківського Епіфанія, представника УПЦ КП.

5 січня 2019 року Вселенський патріарх Варфоломій у своїй резиденції у Стамбулі підписав томос, який проголошує автокефалію новоствореної Православної церкви України. 6 січня Варфоломій передав Епіфанію посох і томос, який проголошує автокефалію. Тепер процедура отримання Україною церковної незалежності офіційно завершена.

7 січня у Софії Київській відбулося перше богослужіння після надання томосу Православній церкві України.

Помісна церква — це об'єднання всіх православних вірян, яке створюється за територіальним принципом. Помісна церква виступає на противагу вселенській, стає незалежною та самоврядною на території певної держави та зазвичай узгоджується з політико-адміністративним поділом та державними кордонами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Як Порошенко Константинополь брав: історія томосу для українського православ'я

Пов`язані новини