ENRU

У НАБУ та САП заявили, що не уповноважені розслідувати діяльність Манафорта стосовно Партії регіонів

Національне антикорупційне бюро і Спеціалізована антикорупційна прокуратура не уповноважені розслідувати діяльність екс-керівника передвиборної кампанії президента США Пола Манафорта як політичного консультанта Партії регіонів.

Про це йдеться у спільній заяві НАБУ та САП, оприлюдненій на сайті Бюро.

У заяві сказано, що у матеріалах, переданих НАБУ екс-першим заступником голови СБУ Віктором Трепаком у травні минулого року, ім’я Манафорта згадується у 22 записах за період з 20 листопада 2007 року по 5 жовтня 2012 року. Загальна сума витрат, вказаних у цих записах, становить 12,7 мільйонів доларів США.

«Утім, як неодноразово, підкреслювали НАБУ і САП, наявність прізвища Пола Манафорта у списках так званої «чорної бухгалтерії» не означає, що він дійсно отримав ці кошти, адже у графі отримувачів містяться підписи інших осіб», — йдеться у заяві.

НАБУ і САП не проводили офіційного розслідування причетності Манафорта до одержання коштів від Партії регіонів.

Зазначається, що він не був і не є українським держслужбовцем, і тому не може «вчиняти корупційні діяння згідно з українським законодавством».

«Оцінку діям даної особи мають давати компетентні органи інших держав, чия юрисдикція поширюється на розслідування ймовірних фактів таких правопорушень», — йдеться в повідомленні.

Раніше повідомлялось, що Пол Манафорт підтвердив отримання 17 млн доларів від «Партії регіонів».

Нагадаємо, у серпні 2016 народний депутат Сергій Лещенко оприлюднив копії документів «чорної бухгалтерії» Партії регіонів щодо передачі коштів екс-раднику Віктора Януковича Полу Манафорту.

Всього, згідно із документами, Манафорт отримав більше як 12 мільйонів доларів від Партії регіонів із 2007 по 2009 роки.

Повідомлялося, що в США розслідуватимуть можливу участь Манафорта в корупційних схемах в Україні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Криваві гроші»: що відомо про ймовірну причетність Манафорта до розстрілів на Майдані

Підписуйтесь на наш канал в Telegram