Національне антикорупційне бюро України відправило поштою повідомлення про підозру власнику VAB Банку, його підозрюють у заволодінні 1,2 млрд грн стабілізаційного кредиту, наданого банку Національним банком України. НАБУ не називає імен підозрюваних, але фактичним власником банку був український бізнесмен Олег Бахматюк. Підозру також відправили ексглаві правління Денису Мальцеву.

Про це повідомили у пресслужбі НАБУ.

«Оскільки місцезнаходження цих осіб наразі не встановлено, вручення письмових повідомлень про підозру здійснено у порядку, визначеному ст.135, 278 КПК України», — зазначили в НАБУ. 

Таким чином, коло підозрюваних зросло до 10: восьми особам, серед яких чинні та колишні посадовці Національного банку України, ПАТ VAB Банк та низки приватних компаній, афільованих із власниками VAB Банку.

А напередодні ексдиректорку з банківського нагляду НБУ та заступника глави правління VAB Банку взяли під варту.

За даними слідства, у жовтні 2014 року VAB Банк, віднесений до категорії проблемних банків, звернувся до НБУ з проханням надати стабілізаційний кредит під заставу нерухомого майна. І хоча VAB Банк не подав всіх необхідних для цього документів, правління Нацбанку, всупереч вимогам законів, погодилось надати такий кредит на суму 1,2 млрд грн.

40 днів потому, в листопаді 2014 року, НБУ визнав VAB Банк неплатоспроможним.

Раніше банк вже отримував від НБУ кредит на 3 млрд гривень і не повернув цю суму. А вартість нерухомості, переданої в заставу Нацбанку, завищили майже в 25 разів через підробні звіти про оцінку. За даними слідства, реальна вартість заставленої нерухомості становить 72,62 млн грн попри 1,8 млрд грн, заявлених VAB Банк. 

Поділитись: