Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід колишній директорці департаменту банківського нагляду Національного банку Аллі Шульзі у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення застави.

Як повідомляє «Інтерфакс-Україна», 12 жовтня суд визначив в якості альтернативи внесення застави у розмірі 15 мільйонів гривень. Того ж дня, повідомляє «Слово і Діло», Антикорсуд взяв під варту колишнього заступника голови правління VAB Банку Андрія Яцюту. Його також підозрюють у причетності до заволодіння 1,2 мільярда гривень кредиту, виділеного Нацбанком.

Альтернативою арешту Яцюті визначили 1,15 млн грн застави. 

Якщо підозрювані внесуть застави, їх зобов’яжуть носити браслети і здати закордонні паспорти.

У листопаді 2014 НБУ через 40 днів після надання стабілізаційного кредиту визнав VAB Банк неплатоспроможним, а 20 березня 2015 року вирішив відкликати його банківську ліцензію та ліквідувати.

Детективи Національного антикорупційного бюро 11-12 листопада повідомили про підозру експершому заступнику голови НБУ Олександру Пісаруку, члену ради НБУ Миколі Каленському й ексдиректорці банківського нагладу НБУ Аллі Шульзі. Їх підозрюють у заволодінні коштами VAB Банку на 1,2 мільярда гривень у жовтні 2014 року.

Крім них, підозру вручили ще п'ятьом: голові наглядової ради і заступнику глави правління VAB Банку, а також трьом посадовцям приватних компаній, пов'язаних з власниками банку. 

У відомстві пояснили, що йдеться про колишніх та чинних посадовців Національного банку України, ПАТ «ВіЕйБі Банк» та приватних компаній, пов’язаних із кінцевими бенефіціарами «ВіЕйБі Банку».

12 жовтня у Нацбанку повідомили, що жодних посадовців з їхнього відомства не затримали за підозрою у заволодінні 1,2 мільярда гривень кредиту Нацбанку, виданому приватному акціонерному товариству «ВіЕйБі Банк».

САП повідомила, що вимагатиме від суду взяти під варту з можливістю застави від 2,5 мільйонів до 30 мільйонів гривень 8 осіб за підозрою у заволодінні 1,2 мільярда гривень кредиту Нацбанку, виданому приватному акціонерному товариству «ВіЕйБі Банк».

Поділитись: