Національне антикорупційне бюро проаналізує інформацію про факти корупції в оборонній сфері, оприлюднені в розслідуванні проекту Bihus.info, та надасть їм відповідну оцінку. Про це йдеться у відповіді НАБУ Громадському.

Також бюро зазначило, що згадані в розслідуванні підприємства вже є об'єктами розслідувань НАБУ, які нині тривають.

А загалом НАБУ розслідує корупцію на близько 15 підприємствах з оборонного комплексу.

НАБУ вказало, що розслідування корупційних схем в оборонній сфері має свою специфіку:

  • часто товари закуповують за закритими процедурами, без проведення конкурентних торгів та за відсутності чітко встановленої процедури визначення ціни закупівлі та переможця;
  • частина документів, зокрема тих, що можуть бути доказами, мають гриф секретності;
  • немає ринку товарів військового та подвійного призначення — це ускладнює проведення товарознавчої експертизи, визначення ринкової ціни, на підставі якої можна стверджувати про збитки, завдані корупційними схемами;
  • з’ясування обставин вчинення злочину потребує отримання інформації з-за кордону, що триває від півроку і більше.

Програма «Наші гроші» випустила розслідування, у якому йдеться, що син заступника секретаря Ради національної безпеки й оборони Олега Гладковського — Ігор є учасником схем з розкрадання в оборонному комплексі України. Олег Гладковський, своєю чергою, є близьким другом президента Петра Порошенка. За даними розслідувачів, керівництво концерну Укроборонпром знало про шахрайські оборудки й давало на них згоду.

Перший заступник секретаря РНБО Олег Гладковський звернувся до правоохоронців із заявою про перевірку фактів з розслідування програми «Наші гроші» та попросив тимчасово зупинити його повноваження на посаді. Порошенко його відсторонення підтримав.

На розслідування також відреагували з боку державного концерну Укроборонпром, назвавши його маніпулятивним.

Нагадаємо, у 2018 році журналіст Олександр Дубинський у своєму розслідуванні звинуватив Гладковського нібито у співпраці з російськими спецслужбами, а також у тому, що він веде бізнес в анексованому Криму.

Саме після цього розслідування Гладковський написав лист на ім'я глави СБУ Василя Грицака з вимогою порушити справу проти журналіста Дубинського.

При цьому Гладковський просив порушити проти журналіста справу за ст. 259 та ст. 111 КК України. СБУ ж порушила справу лише за першою статтею.

У 2016 році журналісти Слідство.Інфо у своєму розслідуванні заявили, що заступник секретаря РНБО Гладковський має віллу в Іспанії.

Нагадаємо також, що спільнота незалежних журналістів «Ініціатива 34» закликала Національну поліцію та Генпрокуратуру негайно розпочати розслідування фактів стеження за журналістами-розслідувачами програм «Схеми» та Bihus.info.

Поділитись: