В державному концерні Укроборонпром заявили, що вважають маніпулятивним журналістське розслідування Bihus.info щодо розкрадань, до яких причетний заступник секретаря Ради національної безпеки та оборони Олег Гладковський.

Про це йдеться у заяві Укроборонпрому.

«У ДК Укроборонпром вважають некоректним оцінювати зміст інформації, оприлюдненої програмою «Наші гроші». Адже журналісти не вказали джерел її отримання і здійснили маніпулятивний виклад окремих розрізнених даних», — повідомляють в Укроборонпромі.

Там зазначають, що тематика журналістського розслідування свідчить, що «його автори скористалися інформацією, яка могла бути отримана у рамках кримінальних проваджень, відкритих у 2015-16 роках».

Зокрема, подібні провадження проводять НАБУ, Військова прокуратура Житомирського та Київського гарнізонів та Головна військова прокуратура.

У державному концерні зазначають, що зацікавлені у якнайшвидшому розслідуванні даних проваджень.

Напередодні програма «Наші гроші» випустила розслідування, у якому йдеться, що син заступника секретаря Ради національної безпеки й оборони Олега Гладковського — Ігор є учасником схем з розкрадання в оборонному комплексі України. Олег Гладковський, своєю чергою, є близьким другом президента Петра Порошенка. За даними розслідувачів, керівництво концерну Укроборонпром знало про шахрайські оборудки й давало на них згоду.

На час перевірки Укроборонпрому Олег Гладковський попросив правоохоронців тимчасово відсторонити його від виконуваних ним повноважень.

Нагадаємо, у 2018 році журналіст Олександр Дубинський у своєму розслідуванні звинуватив Гладковського нібито у співпраці з російськими спецслужбами, а також у тому, що він веде бізнес в анексованому Криму.

Саме після цього розслідування Гладковський написав лист на ім'я глави СБУ Василя Грицака з вимогою порушити справу проти журналіста Дубинського.

При цьому Гладковський просив порушити проти журналіста справу за ст. 259 та ст. 111 КК України. СБУ ж порушила справу лише за першою статтею.

У 2016 році журналісти Слідство.Інфо у своєму розслідуванні заявили, що заступник секретаря РНБО Гладковський має віллу в Іспанії.

Нагадаємо також, що спільнота незалежних журналістів «Ініціатива 34» закликала Національну поліцію та Генпрокуратуру негайно розпочати розслідування фактів стеження за журналістами-розслідувачами програм «Схеми» та Bihus.info.

Поділитись: