Національне антикорупційне бюро України проводить обшуки у державному Аграрному фонді. Посадовців установи підозрюють у розкраданні 240 мільйонів гривень при закупівлі та зберіганні добрив у 2017-2018 роках.

«Детективи НАБУ впродовж 7-8 лютого здійснюють обшуки в ПАТ «Аграрний фонд». Слідча дія санкціонована і відбувається у межах досудового розслідування у кримінальному провадженні за фактом розтрати службовими особами ПАТ «Аграрний фонд» понад 240 млн грн коштів при закупівлі, зберіганні, пакуванні добрив у 2017-2018 роках», — повідомляють у прес-службі НАБУ.

Там зазначають, що звертались до Аграрного фонду з проханням надати документи для перевірки закупівель добрив, проте в установі це звернення проігнорували, через що НАБУ розпочало обшуки.

«Наразі через безвідповідальність керівництва ПАТ близько сотні його співробітників знаходяться просто неба: вхід до будівлі до завершення слідчої дії їм заборонено, про що керівництво ПАТ повідомляли неодноразово заздалегідь», — додають у НАБУ.

Зазначимо, що публічне акціонерне товариство Аграрний фонд — державний оператор аграрного сектору, створений урядом у 2013 році з метою створення сприятливих умов для розвитку сільського господарства, функціонування ринку сільськогосподарської продукції, підтримки вітчизняного сільськогосподарського товаровиробника.

Нагадаємо, що 10 травня 2018 року Кабінет міністрів затвердив перелік об’єктів «великої приватизації», серед яких продати вирішили і Аграрний фонд. Наразі приватизація установи не розпочалась.

Поділитись: