Детективи Національного антикорупційного бюро розслідують 72 кримінальних провадження за результатами аналізу електронних декларацій, проте про підозру повідомлено лише двом особам.

Детективи Національного антикорупційного бюро розслідують 72 кримінальних провадження за результатами аналізу електронних декларацій, проте про підозру повідомлено лише двом особам.

Про це в інтерв'ю ZN.UA розповів директор НАБУ Артем Ситник.

«Станом на кінець серпня ми розслідуємо 72 провадження за результатами аналізу електронних декларацій. Йдеться як про незаконне збагачення (ст. 368-2 Кримінального кодексу), так і про внесення завідомо недостовірних даних у декларації (ст. 366-1 Кримінального кодексу). На сьогоднішній день про підозру повідомлено двом людям», — сказав він.

Деякі справи підійшли до стадії оголошення підозри, зазначив він, а по деяких справах підозри вже оголошені, деякі — обговорюються з прокуратурою. Частину справ затягує суд.

«Наприклад, справа Кулика (Костянтин Кулик – військовий прокурор АТО, якого НАБУ і САП підозрюють в незаконному збагаченні)у  жовтні 2016 року була направлена до суду. Без малого рік як вона там. Ніякого прогресу: постійні переноси, зриви засідань. На жаль, ми спостерігаємо саботування з боку захисту, який використовує можливості законодавства для затягування. І це люди, які заявляли, що за 5 хвилин доведуть свою невинуватість у суді! І все на тлі небажання суду розглядати цю справу», — вказав він .

За словами директора НАБУ, відсутність практики і затягування в суді несуть величезні ризики для всього процесу декларування.

«Оскільки відсутність вироків по цій категорії справ призводить до того, що процес електронного декларування може перерости в процес амністії», — додав він.

Раніше повідомлялося, що НАЗК не знайшло порушень у деклараціях Порошенка

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Поділитись: