ENRU

НАБУ розслідує 72 справи про порушення в е-деклараціях про майно

Детективи Національного антикорупційного бюро розслідують 72 кримінальних провадження за результатами аналізу електронних декларацій, проте про підозру повідомлено лише двом особам.

Про це в інтерв'ю ZN.UA розповів директор НАБУ Артем Ситник.

«Станом на кінець серпня ми розслідуємо 72 провадження за результатами аналізу електронних декларацій. Йдеться як про незаконне збагачення (ст. 368-2 Кримінального кодексу), так і про внесення завідомо недостовірних даних у декларації (ст. 366-1 Кримінального кодексу). На сьогоднішній день про підозру повідомлено двом людям», — сказав він.

Деякі справи підійшли до стадії оголошення підозри, зазначив він, а по деяких справах підозри вже оголошені, деякі — обговорюються з прокуратурою. Частину справ затягує суд.

«Наприклад, справа Кулика (Костянтин Кулик – військовий прокурор АТО, якого НАБУ і САП підозрюють в незаконному збагаченні)у  жовтні 2016 року була направлена до суду. Без малого рік як вона там. Ніякого прогресу: постійні переноси, зриви засідань. На жаль, ми спостерігаємо саботування з боку захисту, який використовує можливості законодавства для затягування. І це люди, які заявляли, що за 5 хвилин доведуть свою невинуватість у суді! І все на тлі небажання суду розглядати цю справу», — вказав він .

За словами директора НАБУ, відсутність практики і затягування в суді несуть величезні ризики для всього процесу декларування.

«Оскільки відсутність вироків по цій категорії справ призводить до того, що процес електронного декларування може перерости в процес амністії», — додав він.

Раніше повідомлялося, що НАЗК не знайшло порушень у деклараціях Порошенка

Підписуйтесь на наш канал у Telegram