Національне антикорупційне бюро України особисто вручило підозру двом топменеджерам компанії «ДТЕК» Ріната Ахметова. Одному з них суд вже обрав запобіжний захід у вигляді застави на 10 мільйонів гривень.

Про це Громадському повідомили у НАБУ.

Так, 14 серпня суд обрав запобіжний захід генеральному директору «ДТЕК Східенерго» Борису Лісовому у розмірі 10 мільйонів гривень. Крім цього, підозру вручили ще одному топменеджеру компанії — директору «ДТЕК Мережі» Іванові Гелюху. Останньому засідання суду наразі ще не призначили.

Зазначимо, що менеджерів «ДТЕКу» підозрюють у завданні державі збитків на загальну суму 18,87 мільярда гривень через запровадження формули розрахунку вартості теплової енергії, відомої як «Роттердам+».

8 серпня НАБУ оголосило про підозру шістьом особам у завданні державі збитків на 18,87 мільярда гривень через формулу «Роттердам+». Серед обвинувачених — колишнє керівництво НКРЕКП та менеджери «ДТЕК» Ріната Ахметова.

У відповідь на звинувачення НАБУ колишній голова НКРЕКП Дмитро Вовк повідомив, що історія «Роттердам+» — це «розкручена медійно-юридична бульбашка».

У «ДТЕК» заявили, що запровадження формули ціноутворення на теплову електроенергію дозволило «встановити прозорі правила роботи на гуртовому ринку електроенергії, які раніше буди відсутні»

Раніше представник президента у Кабміні заявляв, що формула «Роттердам+» не діє в Україні з кінця травня.

Він також нагадав, що президент Володимир Зеленський вніс до Ради законопроект, яким пропонує замінити формулу «Роттердам+» на «Роттердам-», виключивши з неї вартість доставки вугілля з порту міста Роттердам.

Зазначимо, що формула «Роттердам+» втратила свою актуальність після запровадження нового ринку електроенергії 1 липня 2019 року. Так, в умовах ринку, ціну на теплову електроенергію встановлює не регулятор, а сам ринок, тобто попит та пропозиція.

Поділитись: