Національне антикорупційне бюро (НАБУ) повідомило, що завершило досудове розслідування щодо двох фігурантів у справі заволодіння коштами держпідприємства «НАЕК «Енергоатом» — так званій «справі Мартиненка». Йдеться про Павла Скаленка і Володимира Святненка.

Зазначається, що 16 листопада стороні захисту відкрито матеріали кримінального провадження для ознайомлення.

За даними слідства, підозрювані виступали представниками компанії «Bradcrest investment s.a.», (Панама), задіяної у схемі з закупівлі держпідприємством обладнання за завищеними цінами.

Саме на рахунки цієї компанії переможець тендеру — чеська компанія «Škoda JS» — перерахувала 6,4 млн євро нібито за консультаційні послуги.

Згодом детективи НАБУ з’ясували, що ця сума еквівалентна тій, на яку завищили вартість поставленого «Енергоатомом» обладнання.

Зазначається, що власником (бенефіціаром) «Bradcrest investment s.a.» є екс-народний депутат України Микола Мартиненко.

Крім того, за даними НАБУ, один із підозрюваних, які представляли «Bradcrest investment s.a.», домовлявся з представниками «Škoda JS» про розміри оплати «консультаційних послуг» та укладав необхідні для цього документи. Кошти надходили на рахунки «Bradcrest investment s.a.», відкриттям яких у банках Швейцарії опікувався другий представник цієї компанії.

Зазначені особи певний час перебували в розшуку. Одного з них затримали в лютому, іншого — в жовтні 2018 року. Обом повідомлено про підозру у вчиненні злочинів, передбачених ч.5 ст.27, ч.5 ст.191 КК України.

5 листопада екс-депутату Миколі Мартиненку вручили повістку на допит за дорученням Чехії. Того ж дня йому завершували зачитувати обвинувальний акт: процес тривав понад 2 тижні.

Мартиненка затримали 20 квітня 2017 року і повідомили йому про підозру. 22 квітня суд відмовився заарештувати Мартиненка і віддав його на поруки депутатам та міністрам.

Після цього детективи ще близько року розслідували справу, і 22 травня 2018 року передали обвинувальний акт до суду.

Атомна компанія «Енергоатом» — оператор чотирьох атомних електростанцій України, на яких експлуатується 15 атомних енергоблоків. Вона забезпечує близько 55% потреби України в електроенергії, в осінньо-зимові періоди цей показник сягає 70%.

У липні 2017 суд Швейцарії дозволив передати Україні всю інформацію про банківські рахунки панамської фірми Мартиненка

У серпні Мартиненку дозволили залишати Київську область, а грудні йому дозволили виїжджати за кордон.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Мартиненко користувався ботами для викривлення суспільної думки — САП

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile