Національне антикорупційне бюро України завершило досудове розслідування справи про заволодіння понад 300 млн кубометрів природного газу на суму понад 1,4 млрд грн компаніями, засновниками яких є народні депутати Богдан і Ярослав Дубневичі.

Національне антикорупційне бюро України завершило досудове розслідування справи про заволодіння понад 300 млн кубометрів природного газу на суму понад 1,4 млрд грн компаніями, засновниками яких є народні депутати Богдан і Ярослав Дубневичі.

Про це повідомила прес-служба Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП).

«10 вересня 2018 року прокурорами САП ухвалено рішення про достатність зібраних доказів для завершення досудового розслідування й стороні захисту надано право ознайомитися з матеріалами в кримінальному провадженні за підозрою посадових осіб «Енергія-Новий Розділ» і «Енергія-Новояворівськ» у заволодінні газом Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України» в особливо великих розмірах», — йдеться в повідомленні.

Слідство встановило, що низка осіб, у тому числі посадові особи «Енергія-Новий Розділ» і «Енергія-Новояворівськ», протягом 2013-2015 років організували схему заволодіння природним газом, що належить «Нафтогазу», «в особливо великих розмірах».

За версією сторони обвинувачення, ТЕЦ, що перебувають у власності цих підприємств, купуючи у «Нафтогазу» за пільговою ціною природний газ для виробництва теплової енергії для населення, що є обов`язковою умовою його використання, привласнили його шляхом використання для промислових потреб. Зокрема, для виробництва електричної енергії з подальшим її продажем держпідприємству «Енергоринок».

«Загалом, протягом 2013-2015 років зазначені особи заволоділи природним газом «Нафтогаз України» обсягом понад 300 млн куб. м, що завдало матеріальної шкоди «Нафтогазу» на суму понад 1,4 млрд грн», — зазначили в САП.

10 вересня прокурори САП узгодили, а детективи вручили п`ятьом підозрюваним остаточні повідомлення про підозру у вчиненні злочинів, передбачених ч. 5 ст. 191 (заволодіння чужим майном в особливо великих розмірах шляхом зловживання службовим становищем, вчинене організованою групою), ч. 3 ст. 209 (легалізація доходів, отриманих злочинним шляхом, вчинена організованою групою в особливо великому розмірі) та ч. 2 ст. 366 КК України (внесення до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей посадовою особою, що спричинило тяжкі наслідки).

Досудове розслідування про причетність інших осіб до вчинення зазначених злочинів триває.

28 серпня 2017-го «Наші гроші» повідомили, що Солом’янський райсуд Києва дав дозвіл на вилучення оригіналів документів у Національної комісії, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, які можуть бути доказами у справі щодо маніпуляцій з обсягами пільгового газу Новояворівській ТЕЦ депутатами Дубневичами.

Брати Ярослав та Богдан Дубневичі — народні депутати України. Ярослав Дубневич — голова комітету Верховної Ради України з питань транспорту. 

Ярослав Дубневич задекларував 8,23 млн. доларів, 2,78 млн. євро та 5 млн. грн. готівкових коштів.

Богдан Дубневич задекларував готівкою 11,5 мільйонів доларів. Його дружина Тетяна зберігає готівкою ще 137,1 млн грн.

При цьому на банківських рахунках Дубневичів фігурують значно менші суми: Богдан має 10,4 млн грн, Ярослав з дружиною Наталією – 2,3 млн грн.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ГАЛИЦЬКІ КОРОЛІ. Брати Дубневичі

У січні 2018-го детективи НАБУ заявили, що викрили схему розкрадання газу на 1,4 млрд грн у справі Дубневичів: затримали чотирьох осіб

Наприкінці серпня 2018-го Апеляційний суд Києва залишив чинним рішення суду попередньої інстанції про передачу в тимчасове управління Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами (АРМА) заарештованих Новояворівської та Новороздільської ТЕЦ.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile