УКРАЇНА

НАБУ завершило розслідування справи про розкрадання газу компаніями братів Дубневичів

12 вересня, 2018 17:12
УКРАЇНА/НАБУ завершило розслідування справи про розкрадання газу компаніями братів Дубневичів
Зберегти
Вигляд
lead
Національне антикорупційне бюро України завершило досудове розслідування справи про заволодіння понад 300 млн кубометрів природного газу на суму понад 1,4 млрд грн компаніями, засновниками яких є народні депутати Богдан і Ярослав Дубневичі.

Національне антикорупційне бюро України завершило досудове розслідування справи про заволодіння понад 300 млн кубометрів природного газу на суму понад 1,4 млрд грн компаніями, засновниками яких є народні депутати Богдан і Ярослав Дубневичі.

Про це повідомила прес-служба Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП).

«10 вересня 2018 року прокурорами САП ухвалено рішення про достатність зібраних доказів для завершення досудового розслідування й стороні захисту надано право ознайомитися з матеріалами в кримінальному провадженні за підозрою посадових осіб «Енергія-Новий Розділ» і «Енергія-Новояворівськ» у заволодінні газом Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України» в особливо великих розмірах», — йдеться в повідомленні.

Слідство встановило, що низка осіб, у тому числі посадові особи «Енергія-Новий Розділ» і «Енергія-Новояворівськ», протягом 2013-2015 років організували схему заволодіння природним газом, що належить «Нафтогазу», «в особливо великих розмірах».

За версією сторони обвинувачення, ТЕЦ, що перебувають у власності цих підприємств, купуючи у «Нафтогазу» за пільговою ціною природний газ для виробництва теплової енергії для населення, що є обов`язковою умовою його використання, привласнили його шляхом використання для промислових потреб. Зокрема, для виробництва електричної енергії з подальшим її продажем держпідприємству «Енергоринок».

«Загалом, протягом 2013-2015 років зазначені особи заволоділи природним газом «Нафтогаз України» обсягом понад 300 млн куб. м, що завдало матеріальної шкоди «Нафтогазу» на суму понад 1,4 млрд грн», — зазначили в САП.

10 вересня прокурори САП узгодили, а детективи вручили п`ятьом підозрюваним остаточні повідомлення про підозру у вчиненні злочинів, передбачених ч. 5 ст. 191 (заволодіння чужим майном в особливо великих розмірах шляхом зловживання службовим становищем, вчинене організованою групою), ч. 3 ст. 209 (легалізація доходів, отриманих злочинним шляхом, вчинена організованою групою в особливо великому розмірі) та ч. 2 ст. 366 КК України (внесення до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей посадовою особою, що спричинило тяжкі наслідки).

Досудове розслідування про причетність інших осіб до вчинення зазначених злочинів триває.

28 серпня 2017-го «Наші гроші» повідомили, що Солом’янський райсуд Києва дав дозвіл на вилучення оригіналів документів у Національної комісії, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, які можуть бути доказами у справі щодо маніпуляцій з обсягами пільгового газу Новояворівській ТЕЦ депутатами Дубневичами.

Брати Ярослав та Богдан Дубневичі — народні депутати України. Ярослав Дубневич — голова комітету Верховної Ради України з питань транспорту. 

Ярослав Дубневич задекларував 8,23 млн. доларів, 2,78 млн. євро та 5 млн. грн. готівкових коштів.

Богдан Дубневич задекларував готівкою 11,5 мільйонів доларів. Його дружина Тетяна зберігає готівкою ще 137,1 млн грн.

При цьому на банківських рахунках Дубневичів фігурують значно менші суми: Богдан має 10,4 млн грн, Ярослав з дружиною Наталією – 2,3 млн грн.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ГАЛИЦЬКІ КОРОЛІ. Брати Дубневичі

У січні 2018-го детективи НАБУ заявили, що викрили схему розкрадання газу на 1,4 млрд грн у справі Дубневичів: затримали чотирьох осіб

Наприкінці серпня 2018-го Апеляційний суд Києва залишив чинним рішення суду попередньої інстанції про передачу в тимчасове управління Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами (АРМА) заарештованих Новояворівської та Новороздільської ТЕЦ.

Пов`язані новини