Найбільшими боржниками за кредитами рефінансування, які видав Національний банк України, є банки олігархів Дмитра Фірташа та Олега Бахматюка.

Про це повідомляє прес-служба Нацбанку.

Загалом збанкрутілі банки заборгували НБУ 46 мільярдів гривень за кредитами рефінансування, з яких 10,6 мільярда гривень заборгували банки Олега Бахматюка «Фінансова ініціатива» та VAB Банк.

«Заборгованість інших банків перед НБУ менша: банк «Надра» Дмитра Фірташа – 10,4 млрд грн; банк «Фінанси та Кредит» Костянтина Жеваго – 6,7 млрд грн; «Дельта Банк» Миколи Лагуна – 5,8 млрд грн; «Імексбанк» Леоніда Клімова – 3,3 млрд грн», — повідомляють у Нацбанку.

Заборгованість Коломойського перед Нацбанком за кредитами, за які олігарх особисто поручився, складає 7,7 мільярда гривень. Водночас у НБУ наголошують, що загальний обсяг боргів Коломойського є набагато більшим.

Фото:

Нацбанк

З метою стягнення заборгованості Нацбанк подає судові позови проти власників збанкрутілих банків з метою стягнути заборгованість. Найбільше позовів подали проти Олега Бахматюка — понад 50, ще 30 позовів подали проти Костянтина Жеваго та 10 проти Миколи Лагуна.

«Однак більшість цих судових процесів тягнуться роками. Навіть якщо Національний банк отримує рішення на свою користь, ці особи всіляко перешкоджають виконанню рішення судів, а реалізації активів Державною виконавчою службою відбувається повільно», — додали у НБУ.

Напередодні ексдиректору з банківського нагляду НБУ та заступника глави правління VAB Банку взяли під варту.

За даними слідства, у жовтні 2014 року VBA Банк, віднесений до категорії проблемних банків, звернувся до НБУ з проханням надати стабілізаційний кредит під заставу нерухомого майна. І хоча VBA Банк не подав всіх необхідних для цього документів, правління Нацбанку, всупереч вимогам законів, погодилось надати такий кредит на суму 1,2 млрд грн.

40 днів потому, в листопаді 2014 року, НБУ визнав VBA Банк неплатоспроможним.

Раніше банк вже отримував від НБУ кредит на 3 млрд гривень і не повернув цю суму. А вартість нерухомості, переданої в заставу Нацбанку, завищили майже в 25 разів через підробні звіти про оцінку. За даними слідства, реальна вартість заставленої нерухомості становить 72,62 млн грн попри 1,8 млрд грн, заявлених VBA Банк.

Поділитись: