У Національному банку України повідомили, що не збираються проводити переліцензування ринку фінансових послуг, зокрема перевидавати ліцензії страховим компаніям, ломбардам та кредитним спілкам у зв’язку зі збільшенням повноважень НБУ.

Про це повідомила заступниця голови Національного банку України Катерина Рожкова в інтерв’ю «Інтерфакс-Україна».

«Я вже не знаю, як це донести до ринку, що ми не збираємось цього робити. Більше того, навіть якщо у проміжку 9 перехідних місяців (до набуття чинності закону про «спліт» — ред.) з’являться нові компанії, які прийдуть на ринок і отримають ліцензії від комісії (з фінансових послуг — ред.), вони всі будуть чинними. Ми взагалі не збираємося проводити ревізію ліцензій», — повідомила Рожкова.

За її словами, ключовим для Національного банку у його поводженні з небанківськими фінансовими установами буде структура власності. Тому Рожкова закликала страхові компанії та інші фінансові установи розкрити справжню структуру власності.

Нагадаємо, 12 вересня Верховна Рада ухвалила закон про «спілт». Законом ліквідується Нацкомфінпослуг. Функції цього регулятора розділять між Нацбанком та Нацкомісією з фондового ринку.

Поділитись: