Нерозрізаний лист з банкнотами номіналом 5 гривень
Фото:

НБУ

За підсумками аукціону з продажу банкнотних листів з нерозрізаними гривнями Національний банк України отримав 9,8 мільйона гривень доходу.

Нагадаємо, що 11 січня в НБУ оголосили аукціон з продажу нерозрізаного банкнотного паперу. На ньому виставили на продаж банкнотні листи з нерозрізаними гривнями номіналом 1, 2, 5 та 10 гривень.

Зокрема, 10 тисяч аркушів з купюрами в 1 гривню продали за 1,4 мільйона гривень; 20 тисяч аркушів з 2 гривнями — за 5,4 мільйона гривень; 3 тисяч аркушів з 5 гривнями — за 1,4 мільйона гривень.

Крім цього, Нацбанк продав 2 тисячі листів з нерозрізаними купюрами у 10 гривень за 1,6 мільйона гривень.

«Загальна вартість придбаних на аукціоні нерозрізаних аркушів банкнот номіналами 1, 2, 5 та 10 гривень становила 9,8 млн грн», — зазначають в Нацбанку.

 Аркуші з нерозрізаними банкнотами є одним з видів сувенірної продукції, яку Нацбанк реалізує для отримання додаткового прибутку. На одному повноцінному аркуші зазвичай знаходиться 60 купюр. При цьому, досить часто такі аркуші ділять на 2,4 та 10 частин.

Нагадаємо, що 26 грудня Нацбанк випустив колекційну монету присвячену Севастополю.

Раніше у Нацбанку змінили процедуру обміну пошкоджених банкнот та монет.

Нагадаємо, що в НБУ повідомляли, що планують ввести в обіг монети номіналом 5 та 10 гривень. В той же час, там припиняють карбувати монети номіналом 1, 2, 5 і 25 копійок.

Раніше повідомлялось, що нові монети номіналом 1 та 2 гривні надійшли в обіг наприкінці квітня 2018 року. Згодом там презентували нові монети.

Поділитись: