Світ

Нацбанк підписав угоду, яка дозволить розраховуватися з Китаєм юанями

Нацбанк
Світ/Нацбанк підписав угоду, яка дозволить розраховуватися з Китаєм юанями
Зберегти
Вигляд
Національний банк України та Народний банк Китаю поновили двосторонню угоду про валютний своп, яка дозволить українським компаніям розраховуватися за придбані китайські товари не у доларах, а у валюті Китаю — юанях.

«Китай — це другий найбільший торговий партнер України за товарообігом, а роль юаня в міжнародній торгівлі зростає. Доступ до коштів, отриманих за договором, сприятиме здійсненню торгівлі між Україною та Китаєм в юанях. Договір сприятиме подальшій економічній співпраці між нашими двома країнами», — прокоментував підписання угоди голова Нацбанку Яків Смолій.

Зазначається, що у рамках угоди на валютний своп, Нацбанк України зможе купувати у Народного банку Китаю до 15 мільярдів юанів для потреб українських імпортерів. Водночас, аналогічну операцію зможе здійснювати і Народний банк Китаю: йому в рамках угоди дозволено купувати до 62 мільярдів гривень у НБУ для надання української валюти китайським компаніям.

Валютний своп — це угода, відповідно до якої одна сторона купує валюту у іншої сторони та зобов’язується продати цю валюту назад за встановленим курсом та у встановлений термін.

5 липня повідомлялося, що державний ПриватБанк планує випускати платіжні картки китайської платіжної системи UnionPay.

13 листопада у Нацбанку повідомили, що погодили вихід UnionPay на український ринок.

Більше про:
# Китай
Пов`язані новини