Національний банк України планує до кінця 2021 року запровадити проєкт надання малому та середньому бізнесу державних гарантій та надання мікрокредитів для розвитку.

Про це повідомили у прес-службі НБУ.

«До кінця 2021 року реалізувати проєкт з надання часткових гарантій за кредитами малим та середнім підприємствам, запровадити державну програму пільгового мікрокредитування», — йдеться у повідомленні.

Також до кінця 2021 року Нацбанк планує врегулювати питання надання сільськогосподарської землі у банківську заставу для видачі кредитів фермерам.

Крім цього, НБУ планує запровадити механізм страхування ризиків експортерів. Це дозволить наростити обсяги експорту товарів з України.

Зазначимо, що наразі в Україні планують реалізувати урядову програму дешевих кредитів для малого бізнесу. В межах програми банки видаватимуть кредити за заниженими (не ринковими) відсотками під 5-7-9% річних, решту суми відсотків за кредитами відшкодовуватимуть з бюджету. На ці цілі уряд додатково виділив 2 мільярди гривень.

Нагадаємо, що зазначену програму анонсував президент Володимир Зеленський 3 грудня. В її межах пропонують видавати кредити під:

  • 5% для нового або діючого бізнесу, який створить мінімум 2 робочих місця;
  • 7% для нового або діючого бізнесу, з виручкою до 25 мільйонів гривень на рік, який не створює робочих місць. При цьому, за кожне створене робоче місце такі підприємства зможуть зменшити розмір кредитної ставки на 0,5 відсоткового пункта;
  • 9% для діючого бізнесу з виручкою 25-50 мільйонів гривень на рік для розширення власної справи.

Раніше в уряді повідомили, що програма «Повертайся та залишайся» запрацює з 1 лютого. Видаватимуть гроші через Німецько український фонд. Загалом планується, що у 2020 році на здешевлення кредитів для бізнесу витратять 5 мільярдів гривень.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile