Протягом 2-3 травня 2019 року Національний банк України придбав 20 мільйонів доларів для поповнення міжнародних валютних резервів.

Відповідна інформація міститься в оперативних даних на сайті Нацбанку.

Валюту НБУ придбав з шляхом вибору найкращої курсової пропозиції на ринку. При цьому, регулятор не вдавався до продажу валюти з резервів, адже гривня протягом 2-3 травня різко не знецінювалася.

Всього від початку року НБУ придбав 1,13 мільярда доларів та продав 188 мільйонів доларів на міжбанківському ринку. Таким чином, за рахунок валюти на міжбанківському ринку валютні резерви України від початку року зросли на 944 мільйони доларів.

В останній тиждень квітня Нацбанк придбав 80 мільйонів доларів для поповнення резервів. Їхній обсяг на початку травня скоротився на 0,5% — до 20,52 мільярда доларів.

Міжнародні резерви (або золотовалютні резерви) — це грошові та фінансові накопичення держави у світових валютах (доларах, євро) та дорогоцінних металах. Вони необхідні для того, аби коригувати курс національної валюти (продажем валюти за встановленим курсом Нацбанк може регулювати курс валют) та розраховуватись за валютними зобов’язаннями держави.

26 квітня у НБУ повідомили, що збільшують норматив зі щоденного викупу валюти на ринку. Так, раніше Нацбанк щодня планував викуповувати по 15 мільйонів доларів, проте з травня 2019 року цей норматив зросте до 20 мільйонів доларів.

Зазначимо, що Нацбанк поповнює міжнародні валютні резерви для того, аби мати змогу розраховуватись за зовнішніми державними боргами. Так, на погашення державного боргу у 2019 році Україна витратить близько 40% бюджету. Наразі, обсяг державного боргу України складає 78,3 мільярда доларів.

Поділитись: