2 жовтня під час торгів на міжбанківському валютному ринку Національний банк України вперше з кінця липня 2019 року продав валюту з резервів. При цьому, НБУ не вдалося повністю зупинити зростання курсу валют, тому офіційний курс підвищили на 1,2%.

Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна», посилаючись на свої джерела на банківському ринку.

За даними агенції, Нацбанк 2 жовтня здійснив продаж 150 мільйонів доларів з міжнародних резервів для стримання зростання курсу валют. Попри це, гривня послабла щодо долара ще на 1,2%, а від початку жовтня 2019 року іноземна валюта подорожчала вже на 3,2% — до 24,85 гривні за долар.

Зазначимо, що востаннє Нацбанк продавав валюту з резервів в останній тиждень липня 2019 року. Тоді продали 16,8 мільйона доларів. Також продаж валюти здійснювали в останній тиждень травня 2019 року, коли НБУ продав на ринку 43 мільйони доларів.

Загалом від початку року, без врахування даних за початок жовтня 2019 року, Нацбанк продав 248,23 мільйона доларів з резервів. Враховуючи останню інтервенцію на ринок ця сума може зрости до 400 мільйонів доларів.

При цьому, у вересня спостерігалась переважно чиста купівля валюти Нацбанком. Так, під час останнього тижня вересня НБУ викупив з ринку майже 350 мільйонів доларів.

Однією з причин, чому зростає курс валют, може бути невдалий аукціон з продажу державних боргових облігацій, який відбувся у вівторок, 1 жовтня. Тоді Міністерство фінансів продало облігацій лише на 77,2 мільйона гривень, в той час як раніше продав облігацій на мільярди гривень.

Від початку року саме викуп державних облігацій іноземцями став одним з факторів зміцнення курсу гривні. Іноземці, купуючи українські боргові облігації, продавали валюту в Україні. Збільшуючи її пропозицію та знижуючи курс.

Поділитись: