Національний банк України продаватиме частину колекційних монет через аукціони на товарній біржі «Контрактовий дім УМВБ».

Про це повідомляє прес-служба НБУ.

«Рішення про часткову реалізацію пам’ятних монет на аукціонах Національний банк ухвалив для ефективного розвитку ринку нумізматичної продукції та збільшення можливостей придбати нумізматичну продукцію для широкого загалу, водночас зберігаючи існуючі канали її реалізації», — йдеться у повідомленні.

Зокрема Нацбанк уже оголосив перші аукціони з продажу 100 срібних та 1,5 тисячі нейзильберових монет, присвячених Мгарському Спасо-Преображенському монастирю.

Наразі пам’ятні монети Нацбанку можна придбати лише у його відділеннях та у деяких банках, зокрема Ощадбанку. У НБУ сподіваються, що розширення каналів продажу монет дозволить збільшити обсяги їхнього продажу у майбутньому.

Пам’ятні монети випускаються з метою інвестування. Вони мають номінальну вартість, за бажанням, ними можна розрахуватися, наприклад, у магазині. Водночас на ринку нумізматичних товарів ці монети мають ще й ринкову вартість, яка з часом лише зростає.

Раніше Нацбанк випустив одразу 3 різних монети, присвячені отриманню томосу про автокефалію.

Наприкінці 2018 року Нацбанк випустив монету, присвячену Севастополю.

Нагадаємо, що в НБУ повідомляли, що планують ввести в обіг монети номіналом 5 та 10 гривень. Водночас, там припиняють карбувати монети номіналом 1, 2, 5 і 25 копійок.

Поділитись: