Нацбанк розробив підходи до створення QR-кодів для грошових переказів
Національний банк розробив єдині підходи до формування та використання QR—коду для здійснення безготівкового переказу коштів із рахунку на рахунок.
Про це йдеться у повідомленні НБУ.
Там пояснюють, що українці сьогодні використовують QR-коди для переказу коштів з рахунку на рахунок, зокрема для оплати товарів та послуг. Водночас немає єдиних підходів до формування QR-кодів, тому учасники ринку формують їх «за власними правилами».
«Через це відсутня взаємосумісність, коли QR-код, сформований одним учасником, оброблявся б в інфраструктурі іншого учасника. Це створює незручності як для надавачів товарів і послуг, так і для їх клієнтів», — зазначає регулятор.
Свої пропозиції Нацбанк виклав у проєкті постанови «Про затвердження Правил формування та використання QR-коду для здійснення кредитових переказів» і пропонує його для громадського обговорення.
У документі викладені вимоги до формування елементів даних QR-коду, зокрема до:
- структури полів, назви та призначення елементів;
- довжини цих елементів, уключаючи їх обов’язковість та наповнення даними залежно від призначення елемента;
- характеристик символів QR-коду;
- методів кодування символів даних;
- форматів символів;
- характеристик розмірів QR-коду;
- правил корекції помилок;
- алгоритмів декодування посилань.
Такі ж підходи до формування QR-коду, за інформацією НБУ, запроваджені багатьма країнами Європейського Союзу, зокрема, Австрією, Німеччиною, Бельгією, Фінляндією та Нідерландами.
Нагадаємо, ще 31 липня 2019-го у Національному банку повідомили, що розробили правила, які застосовуватимуться для переказу коштів з одного банківського рахунку на інший за допомогою QR-коду.
- Поділитися: