Економіка / Бізнес

Нацбанк спростив вимоги до потенційних покупців «дочок» російських державних банків

Фінансовий клуб
Економіка/Бізнес/Нацбанк спростив вимоги до потенційних покупців «дочок» російських державних банків
Зберегти
Вигляд
Національний банк України ухвалив постанову, якою спрощуються вимоги до компаній, які прагнуть купити українські банки. Зокрема, ця постанова спростить процедуру продажу «дочок» російських державних «Сбербанку» та «Промінвестбанку».

Зокрема, Нацбанк знизив у 9 разів вимоги до наявності капіталу потенційного покупця «дочок» «Сбербанку» та «Промінвестбанку» — до 8 мільярдів гривень. Також в НБУ дозволили купувати російські банки в Україні компаніям, які проіснували лише 3 місяці (раніше, іноземна компанія-покупець мала функціонувати щонайменше 3 роки, а українська компанія — рік).

Водночас, у Нацбанку підвищили вимоги до походження коштів, за які купуватимуть російські банки в Україні. Зокрема запроваджується причинно-наслідковий принцип, відповідно до якого потенційний покупець має довести всі джерела походження коштів, а також їхню законність.

Також Нацбанк узаконив своє право робити виключення, тобто визначати потенційних покупців банків такими, що можуть їх купити, навіть, якщо вони не задовольняють законних вимог.

Нагадаємо, що 25 червня 2018 року білоруський державний «Паритетбанк» вдруге подав пакет документів на розгляд до НБУ щодо купівлі «Сбербанку» в Україні. Це була вже друга заявка на купівлю «Сбербанку». Першу НБУ відхилив через її невідповідність українському законодавству.

Пов`язані новини