Національний банк України знизив тарифи на свої депозитарні послуги на ринку цінних паперів, тобто на послуги проведення операцій з купівлі та продажу цінних паперів, а також їхнє зберігання на спеціальних рахунках.

Так, тарифи на обслуговування розрахунків у цінних паперах знизили у 6 разів — з 300 гривень до 50 гривень за одну операцію. Крім цього, НБУ запровадив гнучкі тарифи на проведення операцій з виплати доходів за цінними паперами. Замість єдиного тарифу у 150 гривень вводиться тарифи у розмірі від 50 гривень (для виплати менше 500 тисяч гривень доходу) до 500 гривень (для виплати сум понад 50 мільйонів гривень).

«Оновлені тарифи є більш вигідними для дрібних і середніх інвесторів і мають стимулювати вкладення населення в облігації внутрішньої державної позики (ОВДП), які розміщує Уряд», — повідомляє Нацбанк.

Нові тарифи на торгівлю цінними паперами набудуть чинності 22 березня 2019 року.

В нацбанку зазначають, що їхнє застосування сприятиме активнішій торгівлі державними борговими облігаціями та дедоларизації економіки (зменшенню частки розрахунків доларів, зокрема за державним боргом).

12 березня регулятор фондового ринку, НКЦПФР, дав дозвіл на торгівлю акціями Apple в Україні.

Раніше в НКЦПФР повідомили, що 94% всіх операцій на фондовому ринку України склали операції з державними облігаціями.

Поділитись: