Більшість операцій з торгівлі цінними паперами, які проводилися на українському фондовому ринку у 2018 році — це торгівля державними борговими облігаціями. Вони склали понад 94% всіх операцій з купівлі та продажу цінних паперів

Зазначається, що протягом 2018 року державних боргових облігацій продали на 245,73 мільярда гривень. Акцій приватних компаній продали на 1,18 мільярда гривень, що склало менше половини відсотка від загального обсягу торгів цінними паперами в Україні.

«Наш фондовий ринок, як бачимо, ефективний тільки в питаннях власності – змін прав, перерозподілу долей. Але аж ніяк не як джерело залучення грошей для розвитку бізнесу, як в розвинених країнах», — прокоментував статистичну звітність голова Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку Тимур Хромаєв.

Загалом у 2018 році на фондовому ринку України продали цінних паперів на 280,86 мільярда гривень.

Окрім державних облігацій, відносно великим попитом користувалися облігації приватних компаній. Їх продали на 10,26 мільярда гривень, що склало 4% загальної кількості торгів.

Зазначимо, що облігація — це борговий цінний папір, який випускає компанія, щоб залучити кошти у борг під встановлений відсоток. Акція — це цінний папір, який засвідчує частку власності особи, яка ним володіє, у компанії.

Раніше у НКЦПФР застерігали українців купувати акції компанії Tesla в українських компаній-посередників.

Поділитись: