Українська економіка почне зростати приблизно на 4% у 2021-2022 роках. Прогноз на цей рік залишається незмінним ㅡ падіння ВВП становитиме близько 6%.

Про це йдеться в інфляційному звіті Національного банку за жовтень 2020 року.

Скорочення економіки пов'язано насамперед складним періодом жорстких карантинних обмежень для бізнесу. Однак у період пом'якшення обмежень в Україні ділова активність значно пожвавилась.

У Нацбанку передбачають, що відновлення споживчого та інвестиційного попиту в другому півріччі 2020 року компенсуватимуть гірший урожай та менший фіскальний імпульс. 

Основним драйвером зростання вбачають приватне споживання на тлі підвищення мінімальної заробітної плати у 2021 році. Також зростання підтримають фіскальні стимули, м’яка монетарна політика та відновлення зовнішнього попиту, коли в Україні та світі скасують карантинні обмеження.

«Фіскальна політика до кінця 2020 року для протидії негативним наслідкам кризи буде стимулюючою. Після повернення економіки до сталого зростання потреба в значних фіскальних стимулах з боку держави зменшиться, водночас зросте актуальність поліпшення боргової позиції», ㅡ йдеться у звіті.

Нацбанк прогнозує, що дефіцит СЗДУ поступово скорочуватиметься: з 6.5% ВВП у 2020 році до 4% ВВП – у 2021 році та до 3% ВВП – у 2022 році.

Водночас у 2020 році державний та гарантований державою борг зросте до 63% ВВП через нарощення дефіциту бюджету, падіння номінального ВВП, а також слабший, ніж наприкінці минулого року, обмінний курс гривні. Проте у Нацбанку запевняють, що надалі цей показник знижуватиметься.

Поділитись: