2 квітня Національний банк України викупив з міжбанківського валютного ринку 34 мільйони доларів через те, що пропозиція валюти перевищувала попит на неї.

Як повідомляють у пресслужбі НБУ, пропозицію валюти на міжбанківському ринку забезпечили операції бізнесу, який почав продавати валюту.

«Ситуація сприяла цьому — пропозиція валюти з боку бізнесу перевищувала попит. Наприкінці торгового дня котирування впали нижче позначки 27,5», — повідомили у Нацбанку.

НБУ нагадує, що не фіксує курсу валют на певній позначці, а лише згладжує різкі коливання на ринку. Також там не планують запроваджувати обмежень у роботі з валютою.

«Віримо в кращі новини – як поступове приборкання коронавірусу у світі, так і остаточне укладення нової програми з МВФ, яка буде красномовним сигналом про продовження реформ в Україні», — додали у Нацбанку.

Минулого тижня НБУ продав з резервів 76,8 мільйона доларів для підтримки курсу гривні.

16-20 березня Національний банк України витратив із золотовалютних резервів 1,038 мільярда доларів для стримування різкої девальвації гривні, а 10-13 березня — 981,6 мільйона доларів.

У перший тиждень березня 2020 року Національний банк України викупив з валютного ринку 150 мільйонів доларів, водночас продав з резервів 307,2 мільйона доларів.

Поділитись: