У Національному банку України пояснили, з чим пов'язаний дефіцит готівкової іноземної валюти у банківських відділеннях.

Зокрема, у Нацбанку зазначають, що через панічні настрої, викликані пандемією коронавірусу, а також через зростання офіційного курсу валют українці масово почали скуповувати іноземну валюту.

За розрахунками НБУ, протягом 10-16 березня українці купили на валютному ринку на 300 мільйонів доларів більше, ніж продали.

Водночас основним джерелом поповнення готівкової валюти для банків є завезення валюти пасажирськими літаками з-за кордону. Через заборону на проведення міжнародних авіаперевезень у банків зникла можливість завезення готівкових доларів та євро до України.

«Ситуація з розгортанням коронавірусу вплинула на польоти пасажирських авіакомпаній. Українські банки поповнювали каси через транспортування готівки пасажирськими авіарейсами. Сьогодні ми бачимо обмеження цих рейсів. Тому банки зіткнулися, з одного боку, зі значною купівлею валюти фізичними особами…, а з іншої — на сьогодні доставка валюти літаками має певні перешкоди», — зазначив під час брифінгу заступник голови Національного банку Олег Чурій.

Водночас у Нацбанку запевняють, що безготівкової валюти в Україні більш ніж достатньо. Так, на рахунках банків наразі перебуває близько 9 мільярдів доларів іноземної валюти (у доларовому еквіваленті). 

Наразі Нацбанк спільно з банківськими відділеннями шукають шляхів завезення готівкової валюти до України. Наразі банки та НБУ вже знайшли альтернативний шлях постачання валюти до України і незабаром очікують на її прибуття до України.

17 березня один із системно важливих банків, Альфа банк, повідомив, що припиняє всі готівкові операції з іноземною валютою.

Напередодні у Національному банку заявили про брак готівкової валюти у банківських установах через ажіотаж серед українців. У Нацбанку рекомендували клієнтам банків обмінювати валюту онлайн.

Поділитись: