Наприкінці листопада 2018 року Національний банк України продав на міжбанківському валютному ринку 125 мільйонів доларів через різке зростання попиту на валюту та панічні настрої населення, пов’язані із запровадженням воєнного стану.

«Зокрема, наприкінці минулого місяця для згладжування надмірних курсових коливань, зумовлених тимчасовим психологічним тиском з боку новин про оголошення воєнного стану, Національний банк продав 125,0 млн дол. США», — повідомляють у Національному банку.

Водночас, попри це, протягом листопада 2018 року Нацбанк придбав валюти більше, ніж продав. Зокрема, регулятор купив 357,8 мільйона доларів, які направив на поповнення валютних резервів.

«В листопаді пропозиція валюти була вищою за попит, зокрема завдяки надходженню виручки від експорту аграрної та металургійної продукції», — зазначають в НБУ.

Там також повідомили, що за підсумками листопада рівень міжнародних резервів склав 17,71 мільярда доларів.

3 грудня у Нацбанку повідомили, що валютний ринок стабілізувався після паніки через оголошення воєнного стану.

Раніше заступниця голови Нацбанку повідомляла, що після оголошення воєнного стану з банків України вивели близько 2% вкладів населення.

Також експерти РПР повідомляли, що воєнний стан може завадити іноземним інвестиціям в Україну.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Нашкодити може паніка, а не воєнний стан, але долара по 40 гривень не буде.

Також у Нацбанку заявили, що курс валют зростає через психологічний тиск і реальних приводів до знецінення гривні наразі немає.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Приводів для паніки немає»: як агресія Росії в морі вплинула на курс гривні.

Курс російського рубля також знизився на тлі конфлікту в Керченській протоці.


Поділитись: