Економіка / Макроекономіка

Протягом листопада міжнародні резерви України скоротились на $360 млн

Нацбанк
Економіка/Макроекономіка/Протягом листопада міжнародні резерви України скоротились на $360 млн
Зберегти
Вигляд
Міжнародні валютні резерви України за листопад 2018 року скоротились на 359 мільйонів доларів та станом на 1 грудня складали 17,71 мільярда доларів.

Водночас, у порівнянні з 1 листопада 2018 року рівень міжнародних резервів зріс на 974,5 мільйона доларів.

Зазначається, що на початку листопада уряд залучив близько 2 мільярдів доларів від випуску облігацій зовнішньої позички, через що рівень міжнародних резервів різко зріс — з 16,73 мільярда доларів до 18,07 мільярда доларів. Проте протягом решти листопада рівень міжнародних резервів відновив падіння та склав 17,71 мільярда доларів на початку грудня.

Зокрема, у Національному банку України повідомляють, що протягом листопада уряд здійснював погашення державних боргів — 725 мільйонів доларів за короткостроковими облігаціями та ще 439,1 мільйона доларів за боргами Міжнародному валютному фонду. Крім цього, уряд погасив інші боргові зобов'язання на майже 150 мільйонів доларів.

Водночас, протягом листопада Нацбанк купив 357,8 мільйона доларів на міжбанківському валютному ринку. Проте наприкінці листопада продав 125 мільйонів доларів для злагодження різких коливань курсу валют через паніку, пов'язану із запровадженням воєнного стану.

«Загалом станом на 1 грудня 2018 року, обсяг міжнародних резервів покриває 3 місяці майбутнього імпорту і є достатнім для виконання зобов’язань України та поточних операцій Уряду і Національного банку», — повідомляють у Нацбанку.

Нагадаємо, що протягом жовтня та початку листопада 2018 року міжнародні резерви України зросли на 8,6%.

Нагадаємо, що за серпень-вересень 2018 року міжнародні резерви України зменшились на 1,1 мільярда доларів та сягнули 16,6 мільярда доларів у вересні 2018 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Дефолт або гроші Китаю: чому Україні загрожує криза і що з цим робити

Нагадаємо, що 1 листопада українські облігації на 2 мільярди доларів почали офіційно торгуватись на Ірландській фондовій біржі.

Наприкінці серпня, через відсутність фінансуванні від Міжнародного валютного фонду, Україна запозичила на зовнішньому ринку 725 мільйонів доларів під 9,1% річних, що є значно вищою ставкою, ніж за кредитами МВФ, а також борговими цінними паперами, які Україна випускала у попередні роки.

Зазначається, що частина коштів, отримана внаслідок розміщення нових облігацій, піде на покриття даного боргу на 725 мільйонів доларів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Дефолт або гроші Китаю: чому Україні загрожує криза і що з цим робити

19 жовтня у МВФ повідомили, що попередньо погодили нову кредитну програму для України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Нова програма МВФ: чи вартує цього підвищення ціни на газ

Рішення МВФ про продовження співпраці оголосили після ухвалення урядом постанови про підвищення цін на газ для населення на 23% з 1 листопада 2019 року.

Підвищення цін на газ для населення до ринкового рівня є ключовою вимогою Міжнародного валютного фонду для продовження співпраці з Україною.

Нагадаємо, що черговий транш МВФ необхідний для підтримання фінансової стабільності України та уникнення настання технічного дефолту — ситуації, коли Україна не зможе розрахуватись за кредитними зобов’язаннями.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи отримає Україна транш МВФ

Пов`язані новини