Протягом 20-24 травня Національний банк України збільшив обсяги купівлі валюти на міжбанківському ринку у більш ніж три рази — до 70 мільйонів доларів.

Про це йдеться у даних, оприлюднених на сайті НБУ.

Зазначається, що протягом минулого тижня Нацбанк придбав 70 мільйонів доларів для поповнення міжнародних золотовалютних резервів України. 30 мільйонів доларів придбали за системою, коли НБУ сам визначав ціну валюти, а 40 мільйонів, коли Нацбанк вибирав найкращу ціну валюти на ринку.

Загалом від початку року Нацбанк поповнив золотовалютні резерви України за рахунок купівлі валюти на міжбанківському ринку на 1,11 мільярда доларів.

Зазначимо, що тижнем раніше Нацбанк придбав на ринку 22,1 мільйона доларів, зменшивши обсяги купівлі валюти у 4 рази через несприятливу ситуацію на ринку.

Нагадаємо, що обсяг міжнародних резервів України на початку травня скоротився на 0,5% — до 20,52 мільярда доларів.

Міжнародні резерви (або золотовалютні резерви) — це грошові та фінансові накопичення держави у світових валютах (доларах, євро) та дорогоцінних металах. Вони необхідні для того, аби коригувати курс національної валюти (продажем валюти за встановленим курсом Нацбанк може регулювати курс валют) та розраховуватись за валютними зобов’язаннями держави.

26 квітня у НБУ повідомили, що збільшують норматив зі щоденного викупу валюти на ринку. Так, раніше Нацбанк щодня планував викуповувати по 15 мільйонів доларів, проте з травня 2019 року цей норматив зросте до 20 мільйонів доларів.

Зазначимо, що Нацбанк поповнює міжнародні валютні резерви для того, аби мати змогу розраховуватись за зовнішніми державними боргами. Так, на погашення державного боргу у 2019 році Україна витратить близько 40% бюджету. Наразі, обсяг державного боргу України складає 78,3 мільярда доларів.

Поділитись: