Протягом 17-21 лютого 2020 року Національний банк України викупив з міжбанківського валютного ринку 125 мільйонів доларові для поповнення золотовалютних резервів України.

Таку інформацію розмістили на сайті Нацбанку.

Продажу валюти з резервів не відбувалося, що свідчить про те, що пропозиція валюти перевищувала попит на неї. Така ситуація сприяла тому, що курс долара протягом тижня суттєво не змінювався та коливався в межах 24,44-24,52 гривні за долар.

Загалом від початку 2020 року Нацбанк придбав на валютному ринку вже понад 1 мцльярд доларів, а продав з резервів для стримання росту курсу валют 295 мільйона доларів. Резерви поповнили на 706 мільйонів доларів.

10-14 лютого Нацбанк придбав на міжбанківському ринку 165,5 мільйона доларів.

3-7 лютого Нацбанк викупив з ринку 317,5 мільйона доларів, а попереднього тижня Нацбанк не купував валюту на ринку, проте розпродував золотовалютні резерви для того, аби стримувати зростання курсу валют. У лютому ж ситуація кардинально змінилася і Нацбанк повернувся до викупу валюти.

НБУ викуповує валюту на ринку тоді, коли є надлишок її пропозиції, а продає коли валюти замало для того, аби задовольнити усіх охочих її придбати.

Зазначимо, що за підсумками 2019 року Національний банк України викупив з ринку 8,4 мільярда доларів, а продав з резервів 529,23 мільйона доларів. Чисте поповнення резервів за рік склало 7,9 мільярда доларів. В останній тиждень грудня 2019 року Нацбанк викупив з ринку рекордні 1,5 мільярда доларів, що свідчить про великий надлишок пропозиції валюти на ринку.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile