Протягом 10-14 лютого 2020 року Національний банк України викупив з міжбанківського валютного ринку 165,5 мільйона доларів.

Такі дані містяться у статистиці НБУ.

Продажу валюти з резервів не відбувалося. Це свідчить про повернення ситуації на ринку, коли пропозиція валюти суттєво перевищувала попит на неї.

Загалом від початку 2020 року НБУ купив на ринку 876 мільйонів доларів, які направив на поповнення міжнародних резервів. При цьому для стримування зростання курсу валют Нацбанк продав з резервів 295 мільйонів доларів. Чисте поповнення резервів від початку року склало 581 мільйон доларів.

3-7 лютого Нацбанк викупив з ринку 317,5 мільйона доларів, а попереднього тижня Нацбанк не купував валюту на ринку, проте розпродував золотовалютні резерви для того, аби стримувати зростання курсу валют. У лютому ж ситуація кардинально змінилася і Нацбанк повернувся до викупу валюти.

НБУ викуповує валюту на ринку тоді, коли є надлишок її пропозиції, а продає коли валюти замало для того, аби задовольнити усіх охочих її придбати.

Зазначимо, що за підсумками 2019 року Національний банк України викупив з ринку 8,4 мільярда доларів, а продав з резервів 529,23 мільйона доларів. Чисте поповнення резервів за рік склало 7,9 мільярда доларів. В останній тиждень грудня 2019 року Нацбанк викупив з ринку рекордні 1,5 мільярда доларів, що свідчить про великий надлишок пропозиції валюти на ринку.

Поділитись: