Нацбанк зменшив обсяги поповнення золотовалютних резервів до найнижчого від травня рівня

Протягом останнього тижня серпня 2019 року Національний банк України викупив з міжбанківського валютного ринку 20 мільйонів доларів — ці найнижчий обсяг поповнення резервів від кінця травня.

Таку інформацію опублікували на сайті Нацбанку.

Так, в останній тиждень серпня Нацбанк зменшив обсяги купівлі валюти на ринку у 4 рази порівняно з попереднім тижнем. Востаннє Нацбанк купував 20 мільйонів доларів чи менше за тиждень наприкінці травня 2019 року, коли з ринку викупили 11,5 мільйона доларів.

Нагадаємо, що завдяки високій пропозиції валюти протягом липня НБУ збільшив золотовалютні резерви України на 1,2 мільярда доларів.

Міжнародні резерви (або золотовалютні резерви) — це грошові та фінансові накопичення держави у світових валютах (доларах, євро) та дорогоцінних металах. Вони необхідні для того, аби коригувати курс національної валюти (продажем валюти за встановленим курсом Нацбанк може регулювати курс валют) та розраховуватись за валютними зобов’язаннями держави.

Протягом 29-липня — 2 серпня 2019 року НБУ придбав на міжбанківському валютному ринку 510,2 мільйона доларів — найбільше від початку року.

Зростання курсу гривні спостерігається на тлі нарощення інвестицій іноземних інвесторів у державні боргові облігації України. Так, за липень іноземні інвестори вклали в український державний борг 1,27 мільярда доларів, а від початку року — 3,22 мільярда доларів.

Зазначимо, що зі зростанням обсягів купівлі державних облігацій іноземцями часто пов’язують значні ризики для стабільності курсу гривні. Так, купуючи державні облігації, інвестори сприяють зміцненню гривні, однак коли термін дії цих облігацій завершується, то іноземні інвестори забирають номінал облігацій та відсотки за ними, обмінюючи ці кошти на іноземну валюту. Це несе загрозу стабільності гривні та призводить до зростання курсу валют.