Економіка / Бізнес

Нацбанк зобов’яже банки публікувати на своїх сайтах інформацію про фінансову стійкість

Фінансовий клуб
Економіка/Бізнес/Нацбанк зобов’яже банки публікувати на своїх сайтах інформацію про фінансову стійкість
Зберегти
Вигляд
Починаючи з 2019 року Національний банк України зобов’яже всі банки публікувати на своїх сайтах результати стрес-тестування, а також низку нормативів фінансової стійкості.

Про це повідомила заступниця голови Нацбанку Катерина Рожкова.

«Банки будуть зобов’язані публікувати у себе на сайтах результати стрес-тестування, а Нацбанк уже на початку 2019 року опублікує значення нормативу LCR (ліквідності банку — ред.) по кожному банку», — повідомила Рожкова.

За її словами, банки також зобов’яжуть публікувати інформацію про розподіл кредитного ризику по класах позичальників, розподіл кредитів за сферами економіки, а також розподіл вкладів фізичних осіб, тобто будуть зобов'язані показати скільком своїм вкладникам повернення депозитів гарантоване державою.

Також в НБУ закликали українські суди не арештовувати активи «дочок» російських банків в Україні. Зокрема, там сподіваються, що «Сбербанк» та «Промінвестбанк» зможуть зможуть продати іншим власникам.

Раніше стало відомо, що за підсумками 2018 року банківська система України може отримати найбільший за останні 10 років прибуток.

Більше про:
# банки
Пов`язані новини