Монетарний комітет Національного банку України ухвалив рішення про зниження облікової ставки до 16,5% річних.

Про це повідомив голова НБУ Яків Смолій під час брифінгу 5 вересня.

«Правління Національного банку України ухвалило рішення знизити рівень облікової ставки до 16,5% річних», — повідомив голова Нацбанку Яків Смолій.

На рішення щодо облікової ставки вплинули дані про інфляцію в Україні, яка у серпні дещо знизилася, однак залишилася вищою за прогноз.

«Жорстка монетарна політика залишалася вагомим чинником, що стримував фундаментальний тиск на ціни, зокрема через канал обмінного курсу. Однак, розширення внутрішнього попиту та підвищення заробітних плат продовжували гальмувати уповільнення інфляції», — додав Смолій.

Нагадаємо, що 18 липня облікову ставку в Україні знизили з 17,5% до 17% річних.

Облікова ставка — це один з основних індикаторів економіки. Вона являє собою відсоток, під який НБУ надає кредити банкам та, відповідно, нижче якого комерційні банки не можуть давати кошти клієнтам.

Облікова ставка — це один з ключових інструментів управління інфляцією. Підвищуючи облікову ставку Нацбанк збільшує вартість кредитів та депозитів, чим стимулює більше коштів заощаджувати. Зниження облікової ставки має зворотний ефект та стимулює людей більше коштів витрачати у конкретний момент, що впливає на зростання цін.

Поділитись: